Rezervuoti keltą galite ir telefonu, bei facebook: keltai.eu.
Nėra užsakymo mokesčio. Nereikia mokėti iš karto.

Šeštadienį teko atsakyti į  daug  klausimų dėl kelionės keltu. Iš tiesų į daug klausimų apie keliones keltais atsakome  kasdien,  bet  kai kuriuos klausimus išgirstame  labai retai.  Šeštadienį uždavė keletą tokių klausimų apie artėjančią kelionę keltu, kuriuos tenka išgirsti retai. Visgi  manau  šie klausimai iškyla daugeliui, tik  ne visi juos užduoda.  Keletą jų norėčiau aptarti plačiau.

Klausimas pirmas:

„Ar esu laive draustas ir  mano artimieji gaus išmoką, jeigu  kas man atsitiks kelionės keltu metu?“

Išmoką nutikus nelaimei artimieji  gautų, jeigu  būtumėte apsidraudę savo gyvybę. Specialios išmokos priklausytų tik nuo  jūsų pasirinktų gyvybės draudimo sąlygų. Turėtumėte dėl to teirautis savo draudimo kompanijos. Nutikus nelaimei, kelionės keltu  metu  galiotų panašios sąlygos, kaip  atsitikus avarijai  kelyje su automobiliu, ar skrendant  lėktuvu.

Kelionės keltu: saugumas, sveikatos draudimas

Klausimas antras:
„Ar manim pasirūpins laive, jeigu  kas nors nutiks mano sveikatai, kol keliausiu  keltu.“
Pirmoji pagalba laive bus žinoma jums suteikta,  bet nereik tikėtis, kad  kažkas padarys jums operaciją laive, kad ir apendicito pvz.  Jeigu bus kritinis atvejis, kad reik pagalbos daugiau, negu gali suteikti  laivo  gydytojas bus iškviestas malūnsparnis, kad skubiau išgabenti jus  į ligonine.  Išlaidas,  kurios bus reikalingos tokiai  skubiai pagalbai, vėliau  turėsite padengti arba  patys arba  jūsų draudimo kompanija.

Kelionės draudimą, galite įsigyti kiekvienoje  draudimo   bendrovėje. Būtinai surinkite visus medicininius dokumentus bei sąskaitas. Grįžę į Lietuvą, skambinkite į draudimo kompaniją, užregistruokite įvykį ir pateikite dokumentus
Jei neturite galimybių susimokėti arba esate guldomas į ligoninę, pvz.: operacijai, prieš pradėdami gydytis susisiekite su draudimo kompaniją. Kontaktus rasite kelionių draudimo atmintinėje, kurią gaunate kartu su draudimo polisu.

Jei gydymo išlaidos neviršija 300 EUR, rekomenduojame sumokėti patiems iš karto ir  vėliau pateikti draudimo bendrovei kvitus.

Europos sveikatos draudimo kortelės. Valstybinės ligonių  kasos,  gali išduoti ESDK. Tam, kad Jūs galėtumėte pasinaudoti tokia teise laikinai vykdami turizmo arba kitais tikslais į ES ar EEE šalis nares bei Šveicariją, turite turėti apdraustumą privalomuoju sveikatos draudimu patvirtinantį dokumentą – Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau vadinama – Kortelė) arba sertifikatą, laikinai pakeičiantį Europos sveikatos draudimo kortelę. Kreipdamiesi į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame pateikite savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei Kortelę ar ją laikinai pakeičiantį sertifikatą. Valstybinio (privalomojo) sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamosios sveikatos priežiūros paslaugos ES, EEE šalyse narėse ir Šveicarijoje teikiamos pagal tose šalyse galiojančią valstybinės sveikatos apsaugos sistemos tvarką. Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti tas pačias paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir šalies (ES, EEE ar Šveicarijos), kurioje lankosi, gyventojai. ES teisės aktai suteikia teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamą būtinąją medicinos pagalbą gydymo įstaigose, priklausančiose ES ar EEE šalių narių ir Šveicarijos valstybinei sveikatos apsaugos sistemai. Ši teisė neapima už valstybinės sveikatos sistemos ribų teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų, už kurias turite mokėti patys, taip pat paciento priemokų (mokesčių) ir neužtikrina transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl nelaimingo atsitikimo ar ligos užsienyje Jums teks vykti namo.

Apsirgus keliones keltu metu

Pirmiausia jūs pats ar artimieji kreipkitės į  kelto  registratūroje dirbantį personalą. Personalas susisieks su laivo  gydytoju ir  išduos vaistų kuriuos paskirs gydytojas, jeigu tai yra karščiavimas, galvos ar pilvo skausmas. Jeigu tai trauma žinoma jie pakvies  mediką, kad įtvirtintų ar sutvarstytų koją ar ranką ir tt.   Visi laive turi instrukcijas kaip elgtis įvairiais atvejais dėl ligų, keleivių saugumo. Neliksite be pagalbos tikrai, jeigu kreipsitės ir prašysite pagalbos. Nereikia  kentėti  be reikalo jei peršalote pakeliui į laivą ir pakilo karštis, o neplanavote tokio dalyko ir  neturite su savim jokio vaisto karščiui mažinti. Kreipkitės ir jums padės. Žinoma nepasveiksite iš karto, bet  iki atvykimo į krantą kankintis  nereikės.

Visko daugiau gali rasti: