Rezervuoti kruizą galite ir telefonu, bei facebook: keltai.eu.
Nėra užsakymo mokesčio. Nereikia mokėti iš karto.

Apie laivus, kaip keliavimo priemonę, girdėjau dar mokykloje per geografijos pamokas, kai mokėmes, jog tai – viena saugiausių transporto priemonių, nors ir ne populiariausia. Dar neseniai, iki pradėdama dirbti „Laivėje“, pati mažai ką apie juos žinojau, o neseniai su įmone savaitgaliui išplaukiau į pirmą komandiruotę – kruizą Baltijos jūra laivu Romantika Ryga-Stokholmas maršrutu.

Tai buvo pirmas kruizas Baltijos jūra. Kaip pirma tokio pobūdžio kelionė, paliko gerų įspūdžių ir vilioja vėl kur nos plaukti

Kruizo ispūdžiai

Kelionę pradėjome iš Kauno, kuri iki Rygos uosto truko apie 4 val. Latvijos sostinėje jau iš toli išvydome uoste stovintį laivą. Kaip ir pirmą kartą, nustebino laivo dydis. Kad patekčiau į jį, pirmiausia, valanda iki išplaukimo, turėjau atlikti „check-in“ procedūrą, kad gaučiau įlaipinimo bilietą, ir užkilus į antrą aukštą praeiti pro apsaugą. Tuomet plačiu ir ilgu koridoriumi keliauti iki laivo, kur dar kartą buvo patikrinimas. Laive susiradusi savo kajutę, kaip daugybė kitų keliautojų užkilau į viršutinį denį, pavadintą „Sun deck“ (angl. saulės denis), kuris tą dieną buvo išties pilnas saulės, žiūrėti kaip pajudame iš uosto. Reginys, kaip laivas tolsta nuo kranto ir išplaukia į jūrą – iš tiesų vertas palydėjimo. Tuo labiau, kad keltas plaukia 16 valandų. Laiko viską pamatyti tikrai užtkes. 

Grįžusi į laivo vidų, pradėjau jį tyrinėti. Apžiūrėjau jį visą: pagrindinę salę „Starlight Palace“, kuri išsidėstyta per du laivo aukštus ir kurioje vakarais vyksta įvairūs renginiai bei pasirodymai, Supermarket  ir Cosmetic Boutique parduotuves, restoranus, vaikų žaidimų kambarį, pilną žaislų ir su tik jiems skirta programa, taip pat kitas pramogų (pabėgimo kambarys, karaoke, DJ), poilsio ir kitas zonas, sauną, grožio paslaugų saloną. Protarpiais vis užlipdavau ant viršutinio denio, kur saulei leidžiantis, vėl susirinko daug žmonių. Visi keliautojai mėgavosi atsiveriančiais jūros vaizdais, kurį paįvairindavo kiti praplaukiantys kruiziniai ar krovininiai laivai. Sutemus ant denio nebeliko nei vieno žmogaus. Visi išsiskirstė vakarieniauti ar po įvairias pramogų erdves.

Laive – nemažas maitinimo paslaugų pasirinkimas švedikško stalo principu, kai pats eini ir pasiimi tai, ko nori. Laive galima rinktis iš ekonomiškiausios savitarnos valgyklos Fast Lane, kurioje mokama už maisto svorį ar tokių ištaigingų restoranų kaip Grande Buffet ar Grill House, kuriuose buvo valgoma kiek telpa skaniausių žinomų ar naujų patiekalų bei desertų. Abejose vietose be galo skanu. Valgykloje vakarienei – patiekalai iš mėsos, įvairūs garnyrai, šviežios ir troškintos daržovės, vaisiai bei įvairūs gėrimai. Restorane – nesuskaičiuojama gausybė gardžių patiekalų, neragautų receptų, ypatingai skanių žuvies patiekalų (rūkytos žuvies, lašišos, tuno, ikrų, krevečių). Didelis gėrimų pasirinkimas derinimui su maistu. Desertų įvairovė. Tik pasibaigus vienam patiekalui ar desertui, jis pakeičiamas nauju. Taip, per 2 val. trunkančią vakarienę, galima išragauti visus norimus patiekalus. Kitą dieną buvo patiekti sotūs pusryčiai, kurie įtinka kiekvieno poreikiams: salžios bandelės ir sausainiai su kava, sultys, dribsniai su pienu ar košė, duona, mėsų ar sūrių lėkštės, ar soti mišrainė su krevetėmis bei vaisiai ir saldumynai.

Įspūdžiai iš kruizo

Vakare laukė įdomi pramoginė programa: didžiojoje scenoje vyko loterija, kurios bilietus buvo galima nusipirkti iš laivo personalo prie informacijos ar kitur ir buvo galima išlošti vertingą prizą, taip pat vyko Mongolijos cirko artistų pasirodymas, nukeliantis į Rytų Aziją ir stebinantis žongliravimo, akrobatikos ar lankstumo įgūdžiais, kuris vyks iki 06.30, o vėliau buvo vienos Latvijos grupės gyvo garso koncertas. Restoranuose ar kitose tam skirtose vietose taip pat galima klausytis gyvai atliekamos įvairių žanrų muzikos, kuri kvietė nepraeiti pro šalį ir su kartu keliajančiais asmenimis prisėsti prie staliuko įdomiam vakarui.

Po įspūdžių pilno vakaro, patogiai ir jaukiai pailsėjusi laivo kajutėje, kitą rytą prabudau dar gerokai prieš 7 val. ir nuskubėjau žiūrėti Švedijos salelių, kurios kaip tik tuo metu pradėjo matytis horizonte. 11 val. pasiekėme Stokholmo uostą ir iš ten su ypatingu „Ocean bus“ autobusu pradėjome savo dieną Stokholme. Tai – neseniai atsiradusi pramoga, kurios idėja – nedidelė ekskursija miestu, kuri vėliau persikelia į ekskursiją vandeniu. Su gidu pavažiavome miesto gatvėmis, sužinojome šiek tiek istorijos, o vėliau pasiekėme vandenį ir toliau tuo pačiu autobusu tęsėme kelionę ir ekskursiją su nuotaikingu gidu jau vandeniu, gilindami istorines žinias stebėdami paprastai turistams nematomą miesto pusę. Gidas daug juokavo, leido žinomų švediškų ir ne tik dainų, tinkančių smagioms situacijoms. Išlipę, prasiėjome judria pėsčiųjų gatve, Trijų karūnų tiltu ir apžiūrėjome Karališkuosius rūmus. Diena pasitaikė pasakiška pamatyti karališkai puošnią Švedijos sostinę. 16 val. grįžome į uostą ir 17 val. palikome Stokholmą. Vakarą kartu su kitais žmonėmis vėl praleidau ant viršutinio denio ir laivo renginiuose. Kelionė pavyko išties gerai.

Visko daugiau gali rasti: