Koks sekantis Tavo

Uostas

šiandien?

Rezervuoti keltą galite ir telefonu, bei facebook: keltai.eu.
Nėra užsakymo mokesčio. Mažiausių įmanomų kainų garantija.

Keltų maršrutai: kokie jie ir kiek jų yra? Keltų maršrutai -kokie iš jų populiariausi? Kur driekiasi įvairūs keltų maršrutai ir kokie laivai aptarnaują kiekvieną keltų maršrutą?

Tokie klausimai sudėtingi ir net mums keltų specialistams tokie ir panašūs klausimai užduoti apie keltų maršrutus priverčia atsidaryti Marine Traffic puslapį ir pasitikslinti savo žinias.

Pagal  Marine Traffic, t.y laivų sekiklį realiuoju laiku jūroje suskaičiuojama iki 799 keltų maršrutų pasaulyje. Kitokių laivų: žvejybinių, kruizinių, ledlaužių, krovininių yra labai daug kaip matysite atsidarę šį puslapį.

Dažnai mes naudojame šią priemonę, ne tik pasitikslinti apie keltų maršrutus, kai klientai klausia kokio neįprasto keltų maršruto, bet ir pasitikslinti ar keltas plaukia, kai stipriai vėjuota, ar nevėluos atvykti, ar jau išvyko, kiek liko plaukti. Naudojamės šiuo įrankiu, net tada kai pasitaiko ir koks gudruolis, kuris pavėluoja į kelto registraciją ir paskui bando sakyti, kad keltas išvyko anksčiau, o jo neperspėjo niekas. Dar dažnai naudojame jį, kai skambina artimieji ir klausia ar keltas tikrai atvyko, nes keleivis vėluoja grįžti į namus pas laukiančiuosius.

Keltų maršrutai: kuris reikalingas Tau?

Keltų maršrutai, kurie pripažinti įspūdingiausiais pasaulyje toli nuo mūsų. Vienas iš keltų maršrutų Niujorke, kitas Honkonge, trečias San Franciske, Bankoke. Artimesni Dubrovnike, Sicilijoje, ir tarp Stokholmo Helsinkio.

Labai nemėgstame kalbėti apie tai ko nežinome ir apsimesti, kad žinome, todėl papasakosime tik apie Helsinkis Stokholmas keltų maršrutą, kuriuo patiems teko keliauti keletą kartų.

Keltų maršrutai tarp Helsinkio Stokholmo aptarnaujami Viking line ir Tallink Silja keltų kompanijų. Šios dvi keltų bendrovės taip pat kelia keleivius kitais keltų maršrutais: iš Talino į Helsinkį (Viking Line, Tallink), iš Rygos į Stokholmą (Tallink), iš Talino į Stokholmą (Tallink), į Alandus (Viking Line, Tallink).

Keltų maršrutas į Helsinkį, vienas populiariausių.  Keltai į Helsinkį ir atgal plaukia kas dvi valandas. Kelionė keltais  į vieną pusę trunka 2 valandas. Keltai į Helsinkį visada pilni keleivių, automobilių ir krovinių. Nuo Helsinkio iki Stokholmo jūroje yra vienas didžiausių pasaulio archipelagų. Todėl keltų maršrutas tarp Helsinkio Stokholmo ir vertinamas kaip vienas įspūdingiausių keltų maršrutų pasaulyje. 

Tūkstančiai salų pakeliui, kurios tik ir laukia, kol bus kieno pastebėtos. Sakoma kad šiame salyne tiek salų, salelių kad kiekvienam Stokholmo ir Helsinkio gyventojui padalinus priklausytų po 1,5 salos.  Archipelagas tarp Helsinkio ir Suomijos tai tarsi atskiras pasaulis, kuris primena mozaika iš vandens ir sausumos taškų -salų. Keltų maršrutas Helsinkis Stokholmas padės jums pamatyti šį grožį savo akimis.

Keltų maršrutai Tau:

Keltų maršrutu  Helsinkis Stokholmas plaukiantys  keltai turi dideles pramogų  erdves keleiviams. Šie keltai vertinami kaip didžiausi, geriausi Baltijos jūroje ir prilyginami kruizinių laivų kategorijai.

Panašūs keltai plaukia ir kitais keltų maršrutais:  Ryga Stokholmą,  Talinas Stokholmas.  Šie keltai tai pat  turi:

 • Patogias dvivietes, keturvietes, su (be) lango kelto kajutes;
 • Nemokamus koncertus, šou, karaoke keliones keltu metu;
 • Nemokamą  užimtumą vaikams keliaujantiems keltu;
 • Motinos ir kūdikio kambarį, sąlygas keliauti keltu neįgaliems;
 • Geriausių restoranų maistą įvairių tipų kelto restoranuose;
 • Apsipirkimą kelto parduotuvėse ypač patraukliom kainom;
 • Sauna ir kelto SPA;
 • Gyvūnų transportavimą kelto kajutėse.
 • Suteikia galimybe pasigrožėti nuostabiu archipelagu keletą valandų, prieš atvykimą į Stokholmo uostą anksti ryte.

Kokį keltų maršrutą rinksimės šiandien?

Keltų maršrutai- kurie tinka visiems

Keltų maršrutai suplanuoti salyginai nedideliais atstumais: per jūras, didžiuosius pasaulio ežerus, upes, sąsiaurius.

Aną dieną vienas žmogelis per facebook pasiteiravo ar galime užsakyti keltą iš Klaipėdos į Afriką. Manome tai buvo juokelis, tiesiog smalsumas, bet šis klausimas padės paaiškinti, kad tai kas plaukia iš Klaipėdos į Afriką jau nėra keltai, tai visai kitos kategorijos laivai.

Keltų maršrutai aplink mus lengvai pasiekiami:

 • Keltų maršrutas Ryga Stokholmas/Stokholmas Ryga
 • Keltų maršrutai Talinas Helsinkis/Helsinkis Talinas
 • Keltų maršrutai Paldiski Hanko Paldiski
 • Keltų maršrutai iš Ventspilio į Nynashamną du kartus dienoje ir atgal iš Nynashamno į Ventspilį
 • Keltų maršrutas Klaipėda Trelleborgas Klaipėda (pats naujausias)
 • Keltų maršrutai Klaipėda Karlshamnas
 • Keltų maršrutai Klaipėda Kiel
 • Keltų maršrutai Paldiski Kapelskar
 • Keltų maršrutas Liepoja Travemunde
 • Gdynia Karlskrona -Gdynia
 • Vasa Umea Vasa
 • Rostokas Gedseris
 • Talinas Sankt Peterburgas
 • Keltų maršrutai Paldiski Kapelskar arba Kapelskar Paldiski.

Tai ką išvardinome patys populiariausi keltų maršrutai kuriais keliauja lietuviai.  Tiksliau keliavo iki Covid ir keliaus po jo. Šiuo sudėtingu metu kai kuriems keltų maršrutams yra apribojimai ir jie arba sustabdyti arba juda ne pagal įprastą tvarką. Visgi tai nesitęs amžinai ir greitai vėl galima bus keliauti įprastais keltų maršrutais.

Anksčiau retai, bet šiuo metu ypač dažnai  tenka atlikti užsakymus ir kitokiems keltų maršrutams: tarp Norvegijos Danijos, tarp  Danijos Islandijos, Airijos – Prancūzijos,  UK- Europos, Vokietijos Norvegijos. 

Tai nereiškia, kad šios keltų linijos nėra populiarios ir nesurenka keleivių ir krovinių. Jas užpildo vietos gyventojai ir aplinkinių regionų turistai.  Mums šios linijos per toli, kad būtų patogu keliauti. Patogiau į Airiją skristi, o ir po Italiją retas kuris keliauja su automobiliu.  Tačiau Korona virusas pakeitė įprastus kelionių įpročius ir dabar keliaujam ratais apie jūras naudodamiesi visais įmanomais keltų maršrutais, kad tik pasiekti reikiamą krantą ir uostą.

UK – Europa keltų linijos artėjant Brexit ir jam įvykus tikrai virsta nebepatraukli kelionių forma lietuviams. 

Tačiau, kad ir kiek plečiasi lėktuvų maršrutų žemėlapis, keltai neužleidžia savo pozicijų pasaulyje, nes gabenti krovinius, automobilius, didelį skaičių žmonių pigiai gali tik jie. Keltų maršrutai ir jų gausa neišvengiami šiais globalios ekonomikos, ir žmonių nevaržomos judėjimo laisvės laikais. 

Specialūs keltų maršrutai

Yra keletas specialių keltų maršrutų, kurie nėra standartiniai, jais negalima keliauti kada sugalvojus,  ir panorėjus.

Ryga Visbis Ryga

Specialus keltų maršrutas ir reisas. Iš Rygos į Visbį keltas dar neplaukė. Plaukdadavo kartą metuose iš Talino, bet šiemet birželio 2 dieną buvo numatytą, kad plauks iš Rygos į Visbį, Gotlando salą. Deja planas žlugo dėl Koronos viruso. Labai tikimės tai bus galima atgaivinti 2021 metais.

Keltų maršutas Nynashamnas Visbis

Tai nuolatinis keltų maršrutas iš Švedijos miesto Nynashamno į Gotlando salą. Keltas išvyksta keletą kartų per dieną į vieną pusę ir vasara labai populiarus ne tik tarp švedų, bet ir lietuvių vykstančių poilsiauti į salą arba dirbti.

Kelionės keltu į Islandiją ir Farerų salas
Ryga Alandai Ryga

Specialus keltų maršrutas ir reisas. Iš Rygos į Alandus . Alandai salynas žavintis kiekvieną savo saulėtų dienų skaičiumi, žuvies gausa ir ramybe salose. Ryga Alandai keltų maršrutas sukurtas tik šiems metams, kol negalima keliauti Talinas Alandai  keltu.

Keltų maršrutas Ryga Helsinkis Ryga

Keltų maršrutas Ryga Helsinkis atsirado, kai tapo nebeaišku kada bus galima plaukti keltais į Stokholmą. Keltų maršrutas į Stokholmą buvo ne tik dėl perkėlos, bet ir kruizų mėgėjų toks populiarus. Dabar kruizai vykdomi į Helsinkį, kur mažas Covid paplitimas ir visų nuostabai Ryga Helsinkis Ryga keltų maršrutas tapo labai populiarus. Numatyta, kad  keltas Ryga Helinkis plaukios net iki  sausio mėn 2021 m pabaigos.

Keltai Langesund, Larvik Hirtshals, Stavangeris, Bergenas Hirtshals

Keletas metų iš eilės, kai lietuviams gyvennatiems Skandinavijoje šis keltų maršrutas padeda lengviau pasiekti naujus horizontus​. Pigus keltų maršrutas.  Keltai keliasi  greitai vos keletą valandų ir  nereik jokių mokesčių už kajutes ar miegamas vietas.  Keltų maršrutas ypač populiarus šiomis dienomis, kai  bandoma aplenkti Švediją keliaujant tranzitu.