Keitimas

Keltų

bilietų dėl Covid

Keltų bilietų keitimas ir atšaukimas nuo kovo mėnesio pats aktualiausias klausimas kiekvienam vis dar keliaujančiam keltais. Informacija apie kiekvienos keltų linijos keltų bilietų keitimo taisykles rasite atskirai prie kiekvieno maršruto. Atverskite ir skaitykite apie keltus iš Rygos, Ventspilio, Klaipėdos ir Talino ir raskite jums reikalingą informaciją. Šiame įraše daugiau bus bendros informacijos apie keltų bilietų keitimą kai pakeičiami Vyriausybių nutarimai ir reikalavimai dėl saviizoliacijos.  Visada daugiau informacijos gali rasti facebook/keltai.eu

Keltų bilietų keitimas

Masinis keltų bilietų keitimas prasidėjo kovo 15 dieną. Viena po kitos keltų kompanijos paskelbė apie stabdomus laivus dėl  uždaromų sienų tarp valstybių.  

Tai buvo baisus periodas tiek  mums pardavėjams, tiek  keleiviams.

Didelė panika dėl įvedamų karantinų mokyklose, darželiuose, darbo vietose kilo  ne tik  Lietuvoje. Emigracijoje Norvegijoje, Danijoje gyvenančių lietuvių grupėse ji buvo dar didesnė negu  čia tarp vietos gyventojų.

Žmonės galvojo, kad išvykę iš Danijos ir Norvegijos per nebegalės visai grįžti atgal į šalis, kuriose dirba ir turi susikūrę gyvenimą, namus ir šeimas. Daugelis keitė keltų bilietus į tuo metu  vis dar plaukiančius keltus į Klaipėdą, Estiją. Ankstino datas į artimiausią sekančia datą, nes  darbdaviai siuntė laikinai dirbančius lietuvius namo, nenorėdami turėti papildomų rūpesčių.

Kol keltų bilietų keitimas ir atšaukimas įgavo nors tam tikrą apibrėžimą ir taisykles užtruko net keletas parų. Vėliau buvo leidžiama be mokesčio atlikti keltų bilietų keitimus i į vėlesnes arba ankstesnes datas pagal keleivių pageidavimus, bet bilietų atšaukimui vis tiek  galiojo daug apribojimų.  Pinigai buvo grąžinami dalinai arba visai negrąžinami, priklausomai  nuo įsigyto kelto bilieto tarifo ir jį aprašančių sąlygų.

Tik po mėnesio, kai jau nebebuvo jokių vilčių, kad laivai greitai pajudės keltų bilietų keitimas tapo dar lengvesnis ir paprastesnis. 

keltų bilietų keitimas
Informacija apie keltus

Keltų bilietų keitimas ir atšaukimas pasibaigus karantinui

Keltų bilietų keitimas tapo daug sunkesnis kai baigėsi karantinas. Keltų bilietų keitimo taisyklės, galiojusios iki  kovo mėnesio 15 dienos vėl įsigaliojo ir  daugelis keltų kompanijų vėl taiko keitimo ir atšaukimo mokesčius.

Keliauti keltais dabar yra net sunkiau negu buvo per karantiną. Per karantiną nors buvo aišku, kad reikia laukti, kol  bus galima plaukti, o dabar keltai plaukia, keleivius kelia, tačiau Vyriausybių nurodymai dėl saviizoliacijos laikymosi griežti ir keičiasi nuolatos.

Daugelis  žmonių maišosi informacijos sraute. Daugeliui, planuojančių keliauti keltais, atrodo, kad šalių iš kurių grįžus reikia izoliuotis žemėlapis yra vienas vienintelis. Todėl daugelis apsigauna ir planuoja savo kelionę į Lietuvą, pagal  žemėlapį, kurį  skelbia Norvegija.

Kiekviena šalis turi savo reikalavimus ir jeigu norite keliauti iš Lietuvos į Norvegiją turite planuoti kelionę pagal toje šalyje galiojančias nuostatas. Norvegija  šiuo metu nors ir turi  raudonų -žalių zonų žemėlapius, bet leidžia nesiizoliuoti keliaujantiems tranzitu per Švediją, jeigu  nebuvo stojama nakvoti Švedijoje.

Lietuva netaiko saviizoliacijos keliaujantiems tranzitu tik per Lenkiją, Latviją ir Estiją. Švedijos nesvarbu koks regionas kertamas tranzitu ir kiek užtrunkama vis dar  reikalinga saviizoliacija  pasiekus Lietuvą , o dabar ir privalomas Covid 19 testas.

Visi keleiviai atvykstantys keltais į Klaipėdą turi užpildyti  formą ir pateikti ją internetu arba įgulai.

Kokia bus tvarka kai nuo rugsėjo pradės plaukti keltai Iš Rygos į Stokholmą,  Talino į Stokholmą dar neaišku. 

Kol kas į Latviją vienintelis Nynashamnas Ventspilis keltų maršrutas reguliariai kelia keleivius vykstančius darbo reikalais ir galinčius pateikti  darbovietės siųstą pranešimą pažymintį šį faktą.  Keltų bilietų užsakymas šiuo maršrutu gan sudėtingas šiuo metu, bet  keltų bilietų keitimas lengvas jeigu kažkas nevyksta. Nes keltai plaukiantys Ventspilis Nynashamnas Ventspilis keltų maršrutu visada turėjo Flexi keltų bilietų tarifą kurį galima lengvai keisti ir atšaukti. 

Klaipėda Trelleborgas, Klaipėda Rostokas keltų bilietų keitimas toks pats lengvas. Yra keletas tarifų Smart, Flexi, Solo. Šiuo metu  jų kainos beveik suvienodintos, todėl  galima  drąsiai užsakinėti Flexi keltų bilietų tarifą, nes tai suteikia saugumo šiomis beprotiškomis dienomis ir  nereikia mokėti  daugiau.

Klaipėda Karlshamnas, Klaipėda Kiel, Paldiski Kapelskar keltuose kitokia tvarka. Keitimas datos kainuoja  15 Eur, jeigu norite keisti  daugiau negu para iki išvykimo ir 100 Eur išvykimo dieną. Nėra galimybės atgauti pilną sumą pinigų jeigu iki kelionės lieka mažiau negu 31 diena. 

Keltų bilietų keitimas, rekomenduojamos atsargumo priemonės

Labai svarbu šiuo periodu netaupyti 5-7 Eur, o pirkti Flexi bilietus. Kovo mėnesi ir tai, kas vyko toliau  pamokė, kad tie kas buvo atsargūs ir buvo nusipirkę keičiamus Flexi tipo keltų bilietus neturėjo jokių problemų su keltų bilietų keitimu ir atšaukimu. Užstrigo tie, kas pirko pigius keltų bilietus, kurių negalima atšaukti.

Svarbu neplanuoti kelionių toliau negu dvi savaitės į priekį, nes Vyriausybės peržiūri tvarką kas savaitę ir nieks nežino koks sprendimas bus priimtas sekančią savaitę. Priėmus sprendimą penktadienį jis įsigalioja nuo pirmadienio ir tuomet jums vėl reikės kažką keisti. Tendencijos, kurią šalį įtrauks į pavojingų šalių sąrašą, pradeda ryškėti savaitę prieš sprendimų priėmimą. Taip  buvo su Danija. Ilgą laiką saugia laikyta šalis, per kurią buvo galimas tranzitas šią savaitę paskelbta nebesaugia ir visi planavę keliauti iki  kelto Vokietijoje vėl  užstrigo iš naujo. Ir vėl naujas keltų bilietų keitimo ir atšaukimo antplūdis, kai keltų bilietų Kiel  Klaipėda buvo nupirkta dar liepos mėnesį.

Laikykitės rekomendacijų, kurias pateikiame, kai klausiate mūsų apie kainas ir laisvas vietas. Kartais klausiate atgalinės kelionės po keletą dienų, bet  mes žinome, kad saviizoliaciją yra keturiolika  dienų ir informuojame apie tai jus. Negalite planuoti kelionės 7-11 mėnesio dienomis į / iš Švedijos, nes reiks izoliuotis. Kartais maišotės, kad jei plaukiate su darbo sutartimi ir darbdavio raštu, tai  izoliacija nereikalinga. Tai du visai nesusiję dalykai. Darbo sutartis ir darbdavio laiškas tai  tik leidimas keliauti keltu, o saviizoliacija visai kas kita ir tai atskiras dalykas. 

Daugelis vasarai artėjant į pabaigą skambina rezervuoti keltų bilietus Kalėdoms. Visiškai suprantama, nes Kalėdos tas periodas kai vietų niekados nebūdavo laisvu. Tačiau šiemet Kalėdos bus kitokios ir jums nereikėtų pulti pirkti šiuo metu bilietų Kalėdoms, nes jau nešventėme Velykų kaip pridera. Nereiktų susigadinti šventės dar kartą. Jei viskas nurims nusistovės tai matysime jau rugsėjo pabaigoje. Tuomet ir galima bus planuoti keliones. Šiuo metu jeigu norite apsidrausti ir turėti bilietus Kalėdoms rinkitės tik tuos keltų bilietus kurių keitimas lengvas ir nekainuoja  papildomų pinigų.