Nobelio muziejus

SKU: Nobelio muziejus

Paskutinį kartą keltu į Stokholmą plaukiau per Kalėdas gruodžio 25  dieną ir tuomet pavyko patekti į Nobelio muziejų – garsaus švedų pramoninko ir išradėjo, kurį puikiausiai žinome iki šių dienų dėl skiriamos Nobelio premijos mokslininkams, muzikams, literatūros ir visuomenės veikėjams. Nors ir klajojęs po pasaulį daug metų ir gyvenęs kitose valstybėse ilgiau nei gimtinėje Švedijoje – Nobelis savo genealios  įžvalgos dėka jau tada numatė koks didelis yra Stokholmo potencialas. Muziejus eksponuoja  ne tik  eksponatus susijusius su Nobelio  gyvenimu ir atradimais. Didelė dalis eksponatų priklauso ir kitiems to laikmečio mokslininkams, kurie visam laikui pakeitė žmonijos požiūrį į mokslą, išradimus ir jų vystymą.

Nobelio premijos teikiamos kasmet gruodžio 10 dieną, per Alfredo Nobelio mirimo metines. Oficialios ceremonijos  metu pats karalius įteikia diplomus ir medalius lauretams. Premijų įteikime dalyvauja visa karališka šeima, lauretai ir jų artimieji, Švedijos Mokslų akademijos nariai, Parlamento nariai ir diplomatai.  Nobelio premijos teikiamos Stokholmo koncertų salėje, pastatytoja neoklasicizmo stiliumi. Po premijų įteikimo  vyksta vakarienė Rotušėje. Vakarienėje dalyvauja  1300  svečių, kuriuos aptarnauja 200 padavėjų. Kiekvienam svečiu griežtai išskiriama 60 cm  pločio viet aprie stalo, o meniu išlaikomas paslaptyje iki paskutinės minutės. Vienintelis kas nekinta  metų metus tai   ledų skonis. Jų galima paragauti ir kasdiena, kai  veikia rotušės kavinė

€17.00

Sumokate už kruizą 17 Eur, o keliaujate laivu dvi naktis patogioje kajutėje, kur paruošta švari patalynė, rankšluosčiai ir patogi lova, yra dušas, wc. Dvi naktis galite mėgautis šaunia muzikine programa, stebėti grandiozinį šou, šėlti šokių aikštelėse, arba dainuoti karaoke ir dar prie viso to aplankote patį gražiausią Skandinavišką miestą – Stokholmą, kurį stengiasi pamatyti viso pasaulio turistai. Sutiksite čia prancūzų, kiniečių, rusų ir amerikiečių. Visų tautybių, visų rasių žmonės žavisi miesto energija ir harmonija. Saulė atsispindinti nuo jūros ir miesto kanalų bei suteikia atradimo džiaugsmą. Stokholme šimtai vietų kurios leis jaustis tikrais nuotykių ieškotojais, nes kiekvienas skersgatvis į kurį pasuksite atims žadą ir leis žavėtis miestu , suvokiant kiek daug dar yra nepažinta, kiek daug dar yra kur mokytis ir tobulėti mums patiems.