Kruizas vaikams

SKU: Kruizas vaikams

Oras
Pastatytas ant Baltijos jūros pusiasalių ir salų, Helsinkis- tikras jūrinis miestas. Miestas kvepia jūra ir yra pilnas įplaukiančių, ir išplaukiančių laivų. Miestas nepriklausomai nuo metų laikų žavi savo grožiu. Helsinkyje per metus vyksta apie 3000 renginių, pritraukiančių daug turistų. Turistus čia žavi vibruojanti miesto kultūra ir išskirtiniai kontrastai: vėsokas oras ir mieli draugiški žmonės, istorija ir dabartis vienodai smarkiai įtakota tiek iš Rytų, tiek iš Vakarų, technologijų panaudojimas ir žmogiškas bendravimas. Kiekvienam atvykusiam Helsinkis siūlo neribotas poilsio ir pramogų galimybes. Galite mėgautis muziejais, gražiomis bažnyčiomis ir įdomiomis istorinėmis vietomis, šėlti naktiniuose klubuose, arba aplankyti kinoteatrą, kuris įrengtas per šešis aukštus ir vienu metu gali demonstruoti viso pasaulio geriausius filmus, apsipirkti parduotuvėse, kurios nenusileidžia kinoteatrui ir jo dydžiui, nes vienas prekinis ženklas čia užima septynis aukštus prekybos centre. Unikali miesto kultūros dalis – saunos. Didžioji miesto sauna pačiame miesto centre. Suomiai išbėgę iš saunos šoka tiesiai į jūrą pačiame miesto centre, net jei lauke temperatūra žemiau 20 laipsnių. Suomija- milijonų saunų šalis ir tai visai ne metafora. Iš tiesų, kas penktas suomis turi savo asmeninę sauną. Sauna yra kiekviename viešbutyje, baseine. Saunas turi net kai kurie restoranai. Nelabai senai, kai teko lankytis Helsinkyje, norėjome pasikelti su apžvalgos ratu virš miesto, kuris yra prie pat Viking Line keltų terminalo. Deja nesigavo, dėl originaliausios suomiškos priežasties – apžvalgos ratas buvo užsakytas privačiam saunos vakarėliui. Tokios gilios saunos tradicijos išliko iki šių dienų, ne tik dėl švaros ar šilumos poreikio. Sauna- tai tylos vieta. Poreikis atsiriboti nuo didelio miesto šurmulio, pabūti su savo mintimis, arba su artimiausiais draugais- štai kas svarbiausia saunos kulte Suomijoje.

Vanduo
Helsinkis- uostas. Helsinkis – Suomijos sostinė ir didžiausias miestas. Helsinkis visada arti vandens- tai didelis jūrų uostas. Tai pagrindinis Suomijos pramonės ir kultūros centras. Išvystyta mašinų, laivų, elektrotechnikos, tekstilės, chemijos, maisto pramonė. Yra metropolitenas, universitetas, J. Sibelijaus muzikos akademija, dailės menų akademija. Daug muziejų, iš kurių vienas- Suomenlina. Suomenlina- tai jūrų tvirtovė, išlikusi iki šių dienų ir įtraukta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Suomelina- ne tik muziejus, tai dalis Helsinkio, kurią galima pasiekti tik su keltu, ir kurioje iki šių dienų gyvena tik 900 gyventojų, kurie turi ir veikiančią mokyklą ir biblioteką. Suomelina- ne vienintele Helsinkio archipelago sala, viliojanti turistus.
Prie pat Olympia keltų terminalo, iš kurio pajuda keltai į Stokholmą, saloje įkurtas restoranas Saaristo. Restoranas įkurtas viloje, kuriai jau 100 metų, kasdien ji pritraukia daugelį lankytojų. Suomiai ir miesto svečiai mėgsta salas aplink miestą, nes kiekvienoje jų- kažkas originalaus: vienoje parkas, kur galima stebėti įvairiausių rūšių paukščius, kitoje- miesto pliažas, trečioje vasaros metu stoja jachtos iš viso pasaulio. Jūra vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį Helsinkyje. Ji yra visur: prie pat centrinės aikštės, šalia prabangių viešbučių ar už kelių metrų nuo pagrindinės gatvės. Didieji kruiziniai laivai įplaukia ir įplaukia tiesiai į miesto centrą.
Nenuostabu, kad taip arti jūros veikia Sealife vandens pasaulio parkas, kuriame galima susipažinti su visu jūriniu pasauliu ir pabūti net povandeniniame tunelyje. Pasinerkite į tropinius vandenis arba tyrinėkite Šiaurės jūros gyventojus. Skaidrus stiklinis tunelis leis jums tyrinėti jūrų fauną visu savo grožiu ir įvairove. Sea Life vandens muziejus turi daugiau nei 30 akvariumių, kuriuose laikoma apie 100 skirtingų rūšių jūros gyventojų. Aplankykite šį nuostabų pasaulį – Jūs patirsite nepamirštamas emocijas, taip pat gausite vertingos informacijos apie vandens ir vandens gyventojų apsaugą.

Žemė
Helsinkis išsidėstęs 715 km² plote, iš kurio 212 km² užima sausuma, sudaryta iš žemyninės dalies ir daugiau nei 300 šcherų. Svarbiausios salos yra Lauttasaari sala su gyvenamuoju rajonu, Seurasaari su muziejumi ir Korkeasaari su zoologijos sodu, bei sala tvirtovė Suomenlinna. Daugiau nei 100 km pakrantė yra išraižyta gausių įlankų ir pusiasalių. Apie 20 proc. miesto ploto užima miškai, beveik 10 proc.- parkai. Per paskutinius kelis šimtus metų pakrantės linija smarkiai keitėsi dėl daugelio žmogaus vykdytų projektų. Pvz., XIX a. pradžioje centrinė miesto dalis Kluuvi tebebuvo po vandeniu. Helsinkis yra šalies pietuose, Uusimaa regione, Suomijos įlankos pakrantėje. Su šalimais esančiais Espoo, Vantaa ir Kauniainen miestais sudaro aglomeraciją. Keturi politiškai savarankiški miestai sudaro vadinamąjį „Sostinės regioną“ (suom. pääkaupunkiseutu, šved. huvudstadsregionen), faktiškai vientisą didmiestį su milijonu gyventojų. Helsinkyje yra didžiausias ir svarbiausias šalies muziejus – Suomijos nacionalinis muziejus. Jame saugomi eksponatai nuo priešistorinių laikų iki šiuolaikinių. Pats muziejus įsikūręs vaizdingoje neo-viduramžių pilyje. Kitas svarbus muziejus yra Helsinkio miesto muziejus, kuriame saugomi 500 metų miesto istorijos paminklai. Helsinkio universitetas taip pat turi keletą muziejų (universiteto, gamtos istorijos).
Suomijos nacionalinę galeriją sudaro 3 muziejai: Atenėjumas (klasikinio suomių meno), Sinebrichovo meno muziejus (klasikinio Europos meno) ir Kiasma (modernaus meno). Anetėjumas įsikūręs architektūros paminkle – XIX a. neorenesansiniuose rūmuose, o Kiasma yra vienas naujausių miesto pastatų.
Mieste yra 3 dideli teatrai: Suomijos nacionalinis teatras, Helsinkio miesto teatras ir Švedų teatras. Muzikos renginiai vyksta Suomijos nacionalinėje operoje ir Finlandijos rūmuose. Populiariosios muzikos koncertai vyksta miesto ledo arenose – Hartwall Areena ir Helsinki Ice Hall. Helsinkyje yra svarbiausi šalyje parodų rūmai. Be katedros, iš kitų svarbesnių miesto maldos namų paminėtina XIX a. vid. Suomenlinos bažnyčia (pradžioje ortodoksų, dabar liuteronų), dirbanti ir kaip švyturys, 1868 m. baigta statyti Uspenskio katedra, XIX a. pab. plytų gotikos Šv. Jono liuteronų bažnyčia bei 1969 m. pastatyta modernistinė Temppeliaukio liuteronų bažnyčia (įrengta uoloje, uždengtoje plačiu kupolu). Uolos miesto viduryje nieko nestebina. Jos visur- ties greitkeliais ir požeminėse aikštelėse. Atrodo, kad visas miestas būtų iš akmens ir jūros. Helsinkis yra jaunesnis ir mažesnis miestas, negu daugelis kitų Europos sostinių. Smarkiai nukentėjęs per II pasaulinį karą, miestas atsikratė iki tol jam primetamos švedų arba rusų kultūros ir pradėjo vystytis kaip ypač modernus ir savitas miestas. Tai jaunų išsilavinusių, norinčių jaukumo ir laisvės žmonių miestas. Įdomu tai, jog per daug metų čia joks autobusas nėra pavėlavęs atvykti į stotelę ir paimti keleivių, tačiau tramvajaus vairuotojas ras jums laiko papasakoti apie įžymiausias miesto vietas. Žmonės nepaleidžia savo mobilių telefonų iš rankų, bet įšoka į tramvajų su tapkėm, kad pavažiuoti vieną sustojimą ir nusipirkti naują laikraštį. Daugelis dirba moderniausias technologijas kuriančiose įmonėse,tokiose kaip Linux, Nokia, bet savaitgalį važiuoja autobusu į savo užmesčio sklypą laistyti pomidorų. Helsinkis- miestas, kuris kalbės ir angliškai ir rusiškai, priims viešbučiuose, kuriuose jausite ir namų jaukumą ir turisto pusryčių skonį. Helsinkis- miestas, kur gaminamas Fazer šokoladas ir saldainiai, kurių dabar pilna ir mūsų parduotuvėse, bet tik ten galima paragauti Fazer duonos, ką tik iškeptos, nuostabiai kvepiančios ir nepakartojamo skonio.

Mokslas
Modernu, natūralu ir įdomu. Heureka pramogų parkas – dovanoja vaikams atradimų džiaugsmą. Lankytojai gali suvienyti jėgas kurybai ir žaidimams! Pramogos įkvepia vaikus dirbti kartu ir lavinti savo įgūdžius, erdvinį suvokimą, fizinę kontrolę, judrumą ir pusiausvyrą. Paroda leidžia lankytojams,sukurti beveik dviejų metrų aukščio arkas, išbandyti vaikščiojimą lynais, ar važiavimą jais dviračiu. Labai populiarus Moonwalk eksponatas, simuliuojantis vaikščiojimą mėnuliu. Heureka leidžia vaikams išbandyti įvairias sporto rūšis simuliatoriuose. Nusileisti su slidėm nuo kalnų, šokti nuo tramplyno, valdyti bolidą, stebėti žiurkių krepšinio varžybas. Sportas- labai svarbi suomių gyvenimo dalis. Žymūs slidinėjimo kurortai, tokie kaip Himos kasmet sulaukia daug šios šakos gerbėjų. Vasarą čia labai populiaru kanojos ir žygiai.Kad lavinti vaikų mąstymą ir įgūdžius, suomiai beveik visas pramogas vaikams kuria derindami kartu mokslą, naujausias technologijas ir sportą. Specialus Vaikų miestas (Aleksanterinkatu 16-18) sukurtas, kad kuo daugiau vaikų susipažintų su istorija. Čia vaikai gali tapti praeities herojais ir įsitraukti į istorinius įvykius, patys vaidindami tų laikų herojus. Daugelis dalykų, kuriuos jau turime pas save Lietuvoje, Helsinkyje jau buvo seniai ir tai buvo visiškai nauja pasauliui, pvz vandens parkas. Vandens parkas Serena buvo vienas pirmųjų tokio pobūdžio parkų ir daugelis keliavo į Helsinkį vien dėl maudynių jame. Šiuo metu atrakcionų parkas Linnanmjaki yra vienas didžiausių atrakcionų parkų Šiaurės Europoje. Helsinkis- miestas, kuris nuolat atsinaujina ir kuria. Miestas, į kurį kasmet vien kruizais atvyksta apie 360 000 keleivių su 300 kruizinių laivų ir užsuka visi tėvai su vaikais, kai keliauja pas Senį Šaltį tolyn į Laplandiją , tai miestas į kurį leidžasi lėktuvai iš viso pasaulio, darydami sustojimus prieš kildami į tolimesnius skrydžius į kitus žemynus, miestas kurį nuo Sankt Peterburgo galima traukiniu pasiekti per 3 valandas – jis žino kaip įtikti turistams, kaip juos sutikti, išlydėti ir palikti gerą įspūdį.

€12.00

Helsinkis miestas, kuriame viskas apjungta į vieną. Pramogos, grynas oras, vanduo, žemė ir mokslas. Modernu ir natūralu. Pigiausias kelto bilietas 5 Eur/ asmeniui

Įvairūs būdai pramogauti Helsinkyje

Keltas Finlandia išplaukia iš Talino kasdien: 06:00val, 12:00 val, 18:45 val. Kelionės keltu trukmė 2 val 15 min. Ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais yra papildomas reisas 01:45 val (būtina kajutė) nes keltas atvyksta tik 06:45 val ryte.
Iš Helsinkio keltas Finlandia išvyksta kasdien 08:30 ir 15:30 val. Kelionės keltu trukmė 2 val 15 min. Papildomi reisai: trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį 22:00 val. Keltas atvyksta į Taliną 00:45 val.
Keliaujant Eckero line keltu Finlandia atvykstama į Helsinkio į vakarinį uostą, kuris yra Jätkäsaari rajone Tyynenmerenkatu 8. Iš keltų terminalo lengva pasiekti miesto centrą su tramvajumi Nr 9 arba 6. Bilietą galimą išsispausdinti iš kart vos išlipus iš kelto automate gatvėje.
Keltas Finlandia Visada Siūlo Geras Specialias Kainas Dienos Kruizams (Pirmyn Atgal Į Helsinkį) 12 Eur/ Asmeniui
Išskirtinis Eckeroline keltų kompanijos pasiūlymas automobiliniai paketai iki 5 keleivių su lengvuoju automobiliu kaina nuo 39 Eur
Specialios kainos keliaujančioms grupėms ir norintiems užsakyti viešbutį Helsinkyje. Specialus viešbučio paketas 112 Eur, apima kelionę keltu pirmyn ir atgal ir pagerintą liukso kambarį dviems Taline arba Helsinkyje vienai nakvynei. Galima mokėti 42 Eur mažiau ir gauti paprastą kambarį Sokos arba Radisson viešbučių tinkle.

Dar keltų į Helsinkį
Viking Line keltai iš Talino plaukia 08:00 val ir 18:00 val, atgal iš Helsinkio 11:30 val ir 21:30 val. Kelionės keltu trukmė 2 val 40 min. Vasaros metu keltas plaukia kas dvi valandas ir kelionė trunka 1 val 45 min. Keltas Helsinkyje stoja Katajanokanlaituri 8 – Makasini terminale. Pigiausias kelto bilietas asmeniui 7 Eur, lengvajam automobiliui 11 Eur.

Tallink keltai Helsinkyje stoja tame pačiame keltų terminale kaip ir Eckero line. Į Helsinkį Tallink keltai plaukia: 07:30, 10:30, 12:30, 13:30, 16:30, 19:30, 22:30 val. Atgal keltai plaukia beveik tais pačiais laikais 07:30, 10:30, 13:30, 16:30, 18:30, 19:30; 22:30 val. Tallink Helsinkio linija kursuoja keletas keltų: visiškai naujo interjero Silja Europe keltas, naujasis keltas Megastar ir keltas Star.
Visų operatorių keltai į Helsinkį užtikrins puikias sąlygas kelionės keltais metu. Visi keltai turi restoranus, kavines, parduotuves, saugojimo kameras, kajutes , sąlygas keliauti su gyvūnais. Grupėms, norinčioms keliauti keltais, galima pasiūlyti sales konferencijoms ar renginiui. Konferencijų salės aprūpintos visa technika, reikalinga specialiems tokio pobūdžio renginiams. Individualiems keleiviams, keliaujantiems su vaikais keltu, patiks dideli žaidimų kambariai mažiesiems ir šiek tiek paūgėjusiems, kuriems jau labiau reikia intelektualinės veiklos.