Kruizas keltais moksleiviams Mokymasis ir išmokimas

SKU: Pamoka laive

Piletiniam ugdymui - Stokholmas modernumo ir klasikos derinys
Stokholmas- didelis jūrų uostas prie Baltijos. Stokholmas– Švedijos sostinė ir didžiausias Švedijos bei Skandinavijos miestas. Tai svarbiausias Švedijos ekonomikos ir kultūros centras. Mieste išvystyta mašinų, metalo, poligrafijos, chemijos, vaistų, lengvoji, maisto pramonė. Yra Karališkoji mokslų akademija, universitetas, teatrai, muziejai (nacionalinis, istorijos, architektūros, šiuolaikinio meno, dailės ir kt.) Skansen- seniausias muziejus pasaulyje po atviru dangumi, reprezentuojantis visą Švediją. Čia įrengta per 150 tradicinių namų ir sodybų, atgabentų iš visos Švedijos. Muziejaus principas- visai kaip mūsų Rumšiškių muziejaus- ir tai yra puiki proga palyginti mūsų ir švedų suvokimą apie istorines vertybes, jų svarbą dabartiniame gyvenime. Švedai nepamiršta savo praeities, bet drąsiai žiūri į ateitį ir, pasiremdami istorine patirtimi, daro svarbius žingsnius, kad klestėtų ateityje.
Istorijos pamokai- Karališkos tradicijos mieste
Visą Stokholmą puošia romantinio- gotikinio stiliaus bažnyčios (nuo XIII a.), Karališkieji rūmai (barokas; XVII–XVIII a.), daug bajorijos rūmų (XVII–XIX a.), Rotušė (1911–1923 m.).  Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose miestas paminėtas 1252 metais, kur minimas kaip svarbus uostas prekiaujant iškasama geležies rūda. Nuo XIII a. pabaigos – pastovi karaliaus rezidencija. Galutinai Švedijos karalystės sostine tapo po 1523 metų, sulaužius Kalmaro uniją. Karaliaus rūmai, kurie iki šių dienų yra didžiausia naudojama Karalių rezidencija pasaulyje- ne vienintelis objektas, kuris alsuoja karališka dvasia. Dar yra ir žymiausias Stokholmo laivas- karališkasis „Vaza“. Jame tilpo net 64 patrankos ir 450 kareivių bei įgulos narių. Vaza laivas nuskendo vos spėjęs išplaukti iš uosto XVII a. Vėliau 1961 m. laivas buvo iškeltas ir jame įrengtas muziejus. Šiuo metu „Vaza“, kuris yra vienintelis to laikotarpio iškeltų laivų, stovi tam pritaikytoje vėsioje, drėgnoje ir tamsioje aplinkoje. Apžiūrėti jį galima visą ir iš visų pusių. Vasa laivas- vienintelis išlikęs XVII šimtmečio laivas. Jame išsaugota daugiau kaip 95 % jo originalių detalių, jis papuoštas šimtais drožinėtų skulptūrų. Tai ir padaro Vasa unikaliu meno lobiu.
Stokholmo Rotušė (šved. Stockholms stadshus arba Stadshuset) – miesto savivaldybės pastatas, esantis rytiniame Kungsholmen salos pakraštyje. Šiame pastate vyksta Nobelio premijos laureatų banketai ir jis yra viena iš Stokholmo turistų lankomų vietų. 1907 m. Stokholmo savivaldybė nusprendė pastatyti naują rotušės pastatą. Buvo pasirinktas architekto Ragnaro Estbergo projektas. Pastato statybos vyko nuo 1911 m. iki 1923 m. ir buvo panaudota apie 2,5 mln. raudonų plytų. Rotušės pastatas yra šiaurės romantizmo architektūros stiliaus pavyzdys.
Pastatas turi 106 m aukščio „Didįjį bokštą“ į kurį veda 365 pakopų laiptai, o bokšto viršų puošia trys paauksuotos karūnos (Švedijos imperijos simbolis). Bokšto viršuje yra muziejus ir varpinė su apžvalgos aikštele, iš kurios atsiveria Stokholmo miesto panorama. Dar daugiau unikalių, įspūdingų daiktų eksponuojami Švedijos karališkosios šeimos muziejuje ir Šiaurės šalių muziejuje. Čia surinkti unikalūs karališki rūbai, žaislai ir netgi automobiliai.
Geografijos pamokai- Šiaurės Venecijos ypatumai
Miesto pavadinimo pradžia (stock) reiškia rąstus, o antra dalis (holm) – mažą salą. Stokholmas turi daugybę vardų,vienas jų- Skandinavijos Venecija. Miestas pastatytas ant daugybės salų bei pusiasalių. Istorinis miesto centras yra taip pat saloje. Didžiausi Stokholmo gyvenamieji rajonai: Lidingo, Sundbyberg, Solna, Nacka, Ekero, Vaxolm, Danderyd. Su priemiesčiais Stokholme gyvena apie 2.4 mln. žmonių. Švedijoje gyvena apie devynis milijonus žmonių. Dauguma jų įsikūrę didžiuosiuose miestuose. Stokholmas pasauliui diktuoja ne tik daugelį Skandinaviško dizaino madų, bet yra ir puikus ekologijos bei žaliosios energijos pavyzdys . Kiekvienais metais į miestą atvyksta labai daug turistų. Stokholmas įdomus kiekvienu metų laiku, tiek besirenkantiems trumpas ekskursijas, tiek pasiliekantiems mieste šiek tiek ilgiau. Net žiemą mieste yra ką veikti: galima aplankyti čiuožyklą pačiame miesto centre, mėgautis populiariais muziejais ir pramogų centrais, arba tiesiog pasivaikščioti po senamiestį ir apsipirkti skandinaviško stiliaus parduotuvėse. Unikalūs, kūrybingi ir stilingi- štai kokie yra Stokholmo gyventojai, padovanoję pasauliui IKEA bei kitus garsius prekinius ženklus.
Muzikos pamokai- legendinės asmenybės
Švedai savo legendinėm grupėm ABBA, Roxete ir nuolatiniais Eurovizijų titulais tikrai turi ką papasakoti apie muziką jaunajai kartai. Muzikos pamoką galima pradėti jau laive dainuojant savo mylimas dainas karaoke. Arba išbandykite šokių aikšteles. Rinkitės ritmą , kuris geriau Jums patinka: gyva muzika ar šokiai su DJ. Jei bijote paslysti ant parketo, tuomet tiesiog pasigrožėkite profesionalų atliekamais šokių ir cirko numeriais. Tuo tarpu Stokholmo Muzikos muziejus atveria unikalų muzikinį pasaulį. Čia tampi penktuoju ABBA nariu, ne tik susipažįsti su grupės ir švedų muzikos istorija, bet gali bandyti dainuoti šalia jų, matuotis drabužius, keliauti, daryti įrašus , išbėgti į sceną ir sudalyvauti šou. ABBA muzikos muziejus yra 3 pagal lankomumą muziejus Švedijoje. Lankytojai čia praleidžia po 3 , 6 valandas ir daugeliui dar nesinori išeiti iš muziejaus.
Tikslieji mokslai - čia gyveno Nobelis
Kasmet Stokholmo rotušės Mėlynojoje salėje vyksta prestižinis Nobelio premijos banketas. Premija sukurta gerbiant švedų pramonininko ir išradėjo Alfredo Nobelio (Alfred Nobel), išradusio dinamitą, valią. Visas premijas (išskyrus taikos) nuo 1902 metų įteikia Švedijos karalius Stokholme, o taikos premija įteikiama Osle, Norvegijoje. Atskirai Stokholme veikia Tehnikos muziejus, kur galima išsamiai ir įdomiai sužinoti, kas yra gravitacija, kada buvo išrasti pirmieji mobilieji telefonai, kaip veikia oro balionas, kas yra laisvasis kritimas bei fotosintezė ir panašiai.
Meno pamokoms- skandinaviškas stilius ir dizainas
Stokholmas- miestas, siūlantis pasauliui stilingiausius ir drąsiausius mados sprendimus. Žymių menininkų darbai eksponuojami viename iš didžiausių šiuolaikinių fotografijos muziejų pasaulyje. Fotografijos muziejuje rasite skirtingas dideles ir mažas parodas, kurios išdėstytos 2500 m2 dydžio patalpose. Muziejus kiekvienais metais siūlo keturias dideles fotografijų parodas ir penkiolika- dvidešimt mažesnių parodų. Įvairiausių parodų pristatymas suteikia galimybę parodyti žymiausių pasaulyje fotografų darbus, kurie iki šiol nebuvo populiarinti Švedijoje ir kitose Šiaurės Europos valstybėse. Muziejuje nuolat vyksta skirtingi seminarai, mokymai ir kursai.
Kita meno šventovė Millesgården yra skulptoriaus Karla Milles ir jo žmonos menininkės Olga Milles namai, kuriuose šiuo metu įrengtas meno muziejus su skulptūrų parku. Parkas įkurtas terasoje, kur galima mėgautis skulptoriaus Karla Milles skulptūromis. Studijoje suteikiama galimybė pamatyti ir kitus originalius menininko dirbinius.
Hallwyl -pats ekcentrišiausias muziejus. Pagal turtingos poros pageidavimą 1898 m buvo pastatytas vienas iš pačių brangiausių privačių namų – Hallwy, dabar tapęs ekcentriškumo išraiškos muziejumi. Būsimiems žurnalistams arba dizaineriams pravers pamatyti Södermalm – Stokholmo rajoną, kur rasite stilingiausias ir naujausias bei drąsiausias mados tendencijas siūlančias parduotuves. Čia Jūs rasite drabužių, kurie vaizduojami mados žurnaluose. Södermalm yra sala- miestelis pietinėje Stokholmo dalyje, žinomas dėl savo reljefo bei įvairių prekybos ir pramogų galimybių. Södermalm apima tiek aukštąją madą ir dizainą, tiek ir aksesuarų parduotuvėles, todėl tai yra vieta, kur tikrai turi apsilankyti bohemijos ir egzotiškų drabužių gerbėjai. Čia yra vietų, kur galima įsigyti vintage ir įvairių keistų daiktų. Södermalm taip pat yra ir įvairių madingų bei meniškų daiktų parduotuvėlių. Gausu šurmuliuojančių kavinių, restoranų bei klubų.
Literatūros pamokai -Astridos Lindgren pasaulis
Linksmiausia visų vaikų vieta – Junibacken. Junibacken – Švedijos populiariausias vaikų muziejus. Kviečia visus iš arčiau susipažinti su rašytojos Astridos Lindgren pasakomis ir pasijusti taip, tarsi pats būtumėte jų herojus. Žaisminga muziejaus aplinka sudomina ne tik mažuosius lankytojus, bet ir suaugusiuosius. Visi pasakų herojai, sukurti žymios vaikų rašytojos, nuo ryto iki vakaro žaidimų ir pramogų forma moko vaikus pamilti knygas, daugiau skaityti ir mokytis.
Kūrybingoms sieloms patiks ir viena iš naujausių pramogų Stokholme- apžvalgos aikštelė SkyView. Apžvalgos aikštelė yra prie multifunkcionalios arenos Globen, kuri laikoma ne tik viena populiariausia sporto ir įvairių renginių vieta, bet taip pat tai yra didžiausias pasaulyje sferinis pastatas pasaulyje. Aukštas Globen arenos kupolas yra 130 m aukštyje, iš kurio atsiveria nuostabi miesto panorama ir garsieji salų archipelagai.
Tiems, kurie skaito daug nuotykių literatūros, pravers aplankyti Aquaria – jūrų muziejų Stokholme. Čia Jūs galite pamatyti ešerių arba jūrų vilkų, rajų ir kitų tropinių gyvūnų. Vakare pajuskite artėjančios perkūnijos ir audros jėgą drėgname tropiniame atogrąžų miške. Pasivaikščiokite ryte rūke lynų tiltu, pakabintu virš upės, kurioje knibžda piranijos. Išėję iš tropinio miško galite pamatyti povandeninį upės gyventojų gyvenimą.

€27.00

Pamoka laive – kruizas

Sunku daug mokytis, bet lengva išmokti, kai užduotys yra susietos su naujais įspūdžiais ir teigiamomis emocijomis. Todėl kelis kartus metuose mokytojai ir moksleiviai kur nors keliauja kartu. Jei kelionės labai tolimos, kartais prisijungia ir tėvai. Vyksta sunkios derybos dėl kainos, atstumų, maisto ir atsakomybės pasidalijimo. Pamoka laive – tobulas pasiūlymas, kaip viską padaryti lengviau ir paprasčiau. Tereikia tik suplanuoti kokią pamoką perkelsite iš mokyklos į laivą. Kaina vaikui nuo 27 Eur, lydintys suaugę 18 Eur .
Į kelionės kainą įskaičiuota: Kruizinė kelionė Ryga-Stokholmas-Ryga, laivais M/S Isabelle ir Romantika, su vieta kajutėje, konferencijų salė pamokai laive, iki 2 val su arbata, kava užkandžiais. Vieni pusryčiai ir viena vakarienė švediško stalo restorane Buffet Tallink. Pramoginė ir poilsinė programa laive. Kviečiame šokti grojant gyvai muzikai arba diskotekoje kartu su DJ. Dainuokite karaoke, prisijunkite prie žaidimų ir viktorinų, nepraleiskite progos laimėti nuostabias dovanas ir Tallink kelioninius dovanų kuponus.