Keltai iš Estijos

SKU: Keltai iš Estijos
Keltai iš Paldiski į Kapelskarą
Paldiski buvęs  karinis miestas. Ir dabar ten dislokuotos Estijos kai kurios karinės pajėgos. Paldiski Šiaurės uostas yra arčiausias uostas į Europą Estijoje. Uostas buvo įkurtas 18 amžiuje. Tarybiniais metais ši vieta buvo laivyno bazė. Vėliau uostas buvo renovuotas. Sausio 1d 2011 metais  Šiaurės uostas Paldiski gavo laisvosios ekonominės zonos statusą. Atvažiuoti iki Paldiski uosto yra 60 km arčiau negu iki Talino. Važiuojant  keliu E265 link Talino  reikia nusukti link  Keila. Paldiski  yra du uostai. Jums  reikalingas tas, į kurį važiuoti yra arčiau. Nusukimas iš 11 kelio yra prie didelių baltų cisternų. Jei  pravažiuosite toliau ir atsimušite į krantinę, jau būsite prašokę nusukimą ir pateksite į antrąjį uostą. Paldiski uosto adresas: Northern port of Paldiski, Peetri 11.

Dar labiau į Šiaurę, dar Šiauriau į Skandinaviją, virš Stokholmo 120 km- kelto uostas Kapelskaras
Naudokitės Kapellskar uostu, jei  keliaujate iš Šiaurinių Švedijos rajonų. Išvengsite  spūsčių ir rizikos pasiklysti pačiame Stokholme. Keliaudami iš Estijos į Švediją pateksite labai anksti į Kapellskarą ir iš jo neįtikėtinai greitai  pasieksite greitkelį, todėl sutaupysite daug laiko, kuro ir energijos. Keltas iš Paldiski į Kapelskarą tampa vis labiau žinomas tarp lietuvių keleivių. Tai kažkas seno atrasta iš naujo. Kaip rašėme kitose pastraipose, šia linija prieš dešimtmetį plaukė kitos kompanijos keltas ir kitokiu tvarkaraščiu.  Kelerius paskutinius  metus DFDS Seaways keltai vis labiau įsitvirtina, ir matome tendenciją, kad daugelis jaučiasi saugiau, kai žino, kad yra dar šis keltas – kaip atsarginis variantas.

Nuo vasario 1d 2017 metų keltas iš Paldiski plaukia pagal žemiau išvardintą grafiką:
Pirmadieniais, Antradieniais, Trečiadieniais, Šeštadieniais, Sekmadieniais išvyksta 23:00 val, atvyksta į Švediją 07:30 val
Penktadieniais 10:00-18:30 val
Šeštadieniais papildomą reisą atlieką keltas Sailor 08:30-18:30 val
Iš Kapelskaro keltas išvyksta: Pirmadieniais, Antradieniais,Trečiadieniais ir Sekmadieniais 10:00 val
Ketvirtadieniais, Penktadieniais  ir Šeštadieniais -22.00 val

Kelto Paldiski Kapelskaras privalumas:
Keltai iš Paldiski į Kapelskarą kelia tik keleivius su automobiliais. Atskirai keleiviui, jei jis nekomplektuojamas į automobilio užsakymą, negalima nusipirkti bilieto į keltą. Keltas pritaikytas dideliam automobilių kiekiui perkelti, todėl šis keltas pigiausias keliaujant su priekaba.  Lengvasis automobilis, mikroautobusas su piekaba, kainuos šiame kelte žymiai pigiau nei bet kuriame  kitame  kelte į Švediją. Taip pat kelte Paldiski Kapelskaras didesnės galimybės rasti laisvų vietų, kai kitos keltų linijos pilnai apkrautos. DFDS Seaways keltuose plaukiančiuose iš Paldiski į Kapelskarą dideli automobiliams pakrauti skirti deniai, todėl laisvą vietą gauti visada lengviau nei kituose keltuose. Dar vienas privalumas, kad pakrovimas, įlaipinimas vyksta daug  greičiau nei  bet  kuriam kitam kelte, mažesnės eilės ir labiau  pritaikytos keltų terminalo galimybės priimti ir išleisti laivus.
Nesvarbu koks mašinos priekabos ilgis 2 metrai ar 5 metrai vistiek mokėsite už ją tik 19 Eur
Jei ant priekabos vešite pakrautą automobilį, už jo saugumo patikrinimą ( ar nebėga skysčiai, ar laiko rankinis stabdis) reiks sumokėti vietoje 40 Eur
Nuo vasario 1 dienos kelte vėl nemokamai duodamas maistas keleiviams. Mokėti papildomai  už maistą kelto savitarnos valgykloje  nebereikės. 56  vietų savitarnos valgykla tiek pusryčiam, tiek vakarienei siūlo šaltus užkandžius, karštus patiekalus bei desertus. Prie užkandžių galima pasirinkti šaltus ar karštus gėrimus.
Patogus kelto išvykimo laikas, trumpa kelionė keltu, rami aplinka ir ramus miegas kelte,  pigios patogios kajutės- tai tik kelios priežastys, kodėl kai kurie keleiviai kartoja keliones šiuo keltu.

Talinas Stokholmas keltai
Talinas Stokholmas keltai visiška priešprieša keltams apie kuriuos rašėme aukščiau (Paldiski Kapelskar). Talinas Stokholmas keltai – išskirtinio komforto keltai. Keltai skirti ne vien perkėlai, o tikroms kelionėms jūra. Iš Talino į Stokholmą ir į Taliną iš Stokholmo keltai plaukia kasdien. Iš Talino keltas išplaukia 18:00 val. Atvyksta į Stokholmą 10:00 val.
Iš Stokholmo  keltas išplaukia 17:30 val. Atvyksta į Taliną 10:00 val.
Iš Talino į Stokholmą ir atgal Tallink kompanija kelia keleivius dviem keltais: M/S „Victoria“ ir M/S „Baltic Queen“
Keltas iš Estijos į Stokholmą visada bus pigiausias keltas, jei keliauja daug žmonių. Automobiliniai paketai: 1- 4 asmenys + kajutė+ mašina 1,9 m aukščio nuo 97 Eur. Taip  pat  kelto iš Talino mažesnės ir lengvųjų automobilių  kainos. Jei kiti Tallink keltai Ryga Stokholmas  siūlo mažiausią kainą lengvajam automobiliui nuo 50 Eur, tai  keltai plaukiantys iš Talino fiksuoja kainą ties 45 Eur.  Taip pat  pigu  keliauti keltu iš Talino ir su priekaba, kai sąstato ilgis max 12 m ir  max 1,9 m aukščio. Toks sąstatas kelte  kainuos 104 Eur (kelte  iš Rygos 148 Eur).
Pigiausia kajutė keltuose iš Talino B klasės. Šio tipo kelto kajutė yra be lango. Skirta keliauti 1-4 asmenims. Galima pirkti po vieną vietą keturvietėje kajutėje (pigiausias variantas); arba vieną vietą  dvivietėje kajutėje arba visą kajutę. B tipo kajutės – pačios populiariausios, nes jų patogumai tokie patys kaip ir kelto kajutėse su langais. Kajutės yra 5, 6 ir 9 kelto denyje. Kajutėje yra dvi miegamosios vietos viršuje ir dvi apačioje, spinta, TV, dušas ir tualetas, bei švarūs rankšluosčiai, patalynė.
Plaukiant keltu Talinas Stokholmas  gyvūnas gali keliauti kartu kajutėje, jei perkate kajutę skirtą keliauti su  gyvūnu jei  norite pervešti gyvūną pigiau galima pirkti  vietą bendroje gyvūnų  patalpoje. Su  gyvūnais skirtos  keliauti  kelto kajutės yra su langu ir  be lango. Kajutę skirtą keliauti su  gyvūnu  būtina pirkti visą.

€13.00

Yra du keltai iš Estijos: iš pačio Talino ir Paldiski uosto. Keltai iš Estijos – atsarginis variantas visada kai keltuose truksta vietų. Šie keltai pigesni gerokai už bet kurį kitą kelte į Švediją iš artimesnių uostų. Visos pateiktos  nuotraukos iš Tallink kelto