Karališkasis Stokholmas

SKU: Karališkasis Stokholmas

Karališki rūmai, kurių istorija prasidėjo dar XIII a, kai atsirado pirmosios miesto gynybinės sienos.
Nuo 1981 m karališkoji šeima rūmuose negyvena. Tačiau visi oficialūs priėmimai, dovanų apsikeitimai vis dar vyksta čia. Karalius kasdien važiuoja iš savo rezidencijos į darbą (t. y į Karališkuosius rūmus), karališkos vestuvės ir krikštynos taip pat  vyksta šiuose rūmuose. 2017  m lapkritį pakrikštytas jauniausias Švedijos karališkosios šeimos narys, princo Carlo Philipo ir jo žmonos princesės Sofios sūnus Gabrielis. Per savo krikštynas mažasis princas vilkėjo istorinį krikšto drabužį, kurį pirmas vilkėjo Švedijos princas Gustafas Adolfas 1906 metais. Tuo pačiu drabužiu per savo krikštynas buvo aprengti ir visi kiti po jo Švedijos karališkojoje šeimoje gimę kūdikiai, Kaskart pakrikštijus naują kūdikį, ant šio krikšto drabužio išsiuvinėjamas jo vardas ir krikštynų data.
Su savo 608-iais kambariais, Stokholmo Karališkieji Rūmai yra didžiausi pasaulyje tarp tebenaudojamų valstybės galvos rezidencijų. Rūmuose rasite Stokholmo įžymybes: karališkus apartamentus, Valstybės Menę, Ordino Kambarį, Iždą, Trijų Karūnų (Tre Kronor) muziejų, Ginklų Kambarį ir Gustavo III antikvarų muziejų. Karališkieji rūmai yra bene viena lankomiausių Stokholmo vietų.

Karaliaus rūmų muziejus dirba: antradieniais – sekmadieniais: 11:00 – 17:00. Pirmadieniais nedirba. Nurodytas vietinis (Švedijos) laikas, kuris skiriasi nuo lietuviško viena  valanda. Kai Lietuvoje 10.00  val., Švedijoje dar tik 9.00 val. Bilietų kainos į muziejų: suaugusiems: 100.00 SEK; vaikams iki 19 metų (imtinai): nemokamai.

Atvykti į Karaliaus rūmus nuo keltų terminalo pėsčiomis galima per 40  minučių. Su autobusu Nr 76- dar greičiau. Išlipti reikia stotelėje Kungstradgarden. Viešojo transporto bilietus galima  įsigyti  dar plaukiant  keltu į Stokholmą laivų informacijos centruos

€17.00

Sumokate už kruizą 17 Eur, o keliaujate laivu dvi naktis patogioje kajutėje, kur paruošta švari patalynė, rankšluosčiai ir patogi lova, yra dušas, wc. Dvi naktis galite mėgautis šaunia muzikine programa, stebėti grandiozinį šou, šėlti šokių aikštelėse, arba dainuoti karaoke ir dar prie viso to aplankote patį gražiausią Skandinavišką miestą – Stokholmą, kurį stengiasi pamatyti viso pasaulio turistai. Sutiksite čia prancūzų, kiniečių, rusų ir amerikiečių. Visų tautybių, visų rasių žmonės žavisi miesto energija ir harmonija. Saulė atsispindinti nuo jūros ir miesto kanalų bei suteikia atradimo džiaugsmą. Stokholme šimtai vietų kurios leis jaustis tikrais nuotykių ieškotojais, nes kiekvienas skersgatvis į kurį pasuksite atims žadą ir leis žavėtis miestu , suvokiant kiek daug dar yra nepažinta, kiek daug dar yra kur mokytis ir tobulėti mums patiems.