Keltai iš Paldiski

STATISTINIAI DUOMENYS APIE KELTUS IŠ PALDISKI

Iš Paldiski  Estijos uosto (esančio 60km žemiau Talino) plaukia keltai į  Kapelskarą (Švediją) ir Hanko (Suomiją 125 km nuo Helsinkio).

Į Kapelskarą plaukia keltas Liverpool Seaways, pastatytas 1997 m. Ir  keltas Sailor, kuris pastatytas 1987 m. Keltas Sailor plaukia  kartą per savaitę šeštadienias.

Į Hanko  (Suomiją) taip pat plaukia keltas  Sailor. Keltas Sailor anksčiau priklausė Estijos laivybos kompanijai, bet 2016 m jis pagal susitarimą perduotas DFDS Seaways ir toliau  plaukioja su Estijos vėliava, valdoma  estų įgulos.

 • Laiko patikrintas maršrutas

  Greitas pakrovimas, greitas iškrovimas

  Paldiski uostas, seniau buvo  karinis uostas ir visa Paldiski miestelis  buvo apgyvedinta čia dirbusiais ir tarnavusiais kariais. Ir šiuo metu Paldiski įsikūrusios Estijos karinės pajėgos, todėl važiaujant link uosto  nieko keisto sutikti kokį šarvuoti riedantį keliu.

  Kai Estija atgavo nepriklausomybę uostas pradėtas naudoti ir komerciniais tikslais.  Paldiski  uostas gali  greitai priimti ir išleisti laivą, todėl atvykę keleiviai persikelti į Švediją ar Suomiją sugaišta trumpiau registracijoje ir laivas daug greičiau išleidžiamas į atvirą jūrą negu kituose uostuose,  kur reikalinga įveikti dar kelią per įlankas ir laivo greitis būna mažesnis.

  Kapellskär yra maždaug 90 km į šiaurę nuo Stokholmo, 20 km į rytus nuo Norrtälje ir 90 km į rytus nuo Uppsala. E18  kelias eina į iš Kapellskar uosto.  Kapellskär yra pats šiauriausias Stokholmo regiono uostų. Tai uostas unikaliai trumpu artėjimo prie kranto laiku. Tai leidžia greitai pervežti prekes ir keleivius į Švediją, Suomiją, Norvegiją, Rusiją, Baltijos šalis ir žemyninę Europą.  Kartą teko matyti savo akimis,  kaip  laivas pasiekė krantą sustojo ir pradėjo išleidinėti mašinas. Tai užtruko  gal 20 min viso. Po to  tokiu pačiu suleido naują transportą ir kelievius ir  vėl pajudėjo.  Į Kapellskarą atplaukia įvairių  mums žinomų keltų  kompanijų Tallink,  Viking  Line ir DFDS Seaways.

  Paldiski  Kapellskar  keltų maršrutas ne naujas.  Pirmiausią  jį išpopuliarino Tallink  keltų kompaniją. Ir  daug  metų tai  buvo  vienas pigiausių ir greičiausių būdų  persikelti į  Švediją. Vėliau  Tallink  paleido reisą iš Rygos į Stokholmą ir  šį maršrutą keleiviams uždarė.  Visgi  nors ir yra atsiradę daug naujų maršrutų Paldiski  Kapellskar išlieka reikalingas. Jis  pigus, patogus išvykimo laikas ir greitas atvykimas į  kitą  krantą. Vietų keleiviniam paprastam transportui  už mažesnę kainą galima rasti  net labiausiai apkrautais sezonais ( Kalėdos,  arba  vidurvasaris). Net tuomet kai  kitų  keltų  linijų bilietų  kainos dėl vietų  trukumo pasiekia  aukštumas čia išlieka protingos kainos, kurias  nelabai įtakoją  išpirktų  vietų skaičius.

  Keltas Liverpool Seaways kaip ir bet  kuris  kitas DFDS Seaways  keltas turi  įvairių  tipų  kajutes,  valgyklą -restoraną, galimybę  pervešti  gyvūną.

 • Gyvūno pervežimas keltu iš Paldiski

  Gyvūną galima vestis į kajutę arba palikti automobilyje, keliantis keltais iš Paldiski/ į Paldiski

  Ką pasirinksite priklausys  tiek nuo jūsų, tiek nuo to ar yra kelte laisvų kajučių skirtų keliauti su gyvūnu. Taip pat ir nuo jūsų finansinių galimybių, bei norų. Kelte reikalinga nusipirkti visą kajutę skirtą keliauti su gyvūnu, arba palikti jį mašinoje visos kelionės metu. Naminiai gyvūnai privalo būti gyvūnų narve  ar būti su antsnukiu ir pavadėliu. Kelto kajutėse gyvūnams draudžiama gulėti ant lovų. Visos  kelionės  metu šeimininkas yra atsakingas už gyvūną,  kad likusiems keleiviams  būtų saugu ir patogu. Už  gyvūno padarytą žalą kitam asmeniui ar  laivo inventoriui  pilnai atsakingas gyvūno šeimininkas.

 • Svarbu žinoti norint įsigyti bilietus į kelta Paldiski Kapellskar Paldiski

  Išskirtinė sąlygą

  Į keltą tik  keleiviai  be automobilių  nepriimami. T. y   galite  keliauti vienas,  du, penki ar dešimt asmenų,  bet   privalote  būti priskirti  prie automobilio su kuriuo atvyksite  į uostą.  Tik keleivis atskirai  be transporto  negali  įsigyti  bilieto.  Nebus taip, kad  atvyksite su  maršrutiniu autobusu išlipsite stotyje, ateisite iki uosto  ir  norėsite nusipirkti vieną  sėdimą  vietą laive.

 • Naujas mažai žinomas reisas lietuviams ne tik persikėlimui, bet ir poilsiui

  Keltas Paldiski Hanko (Suomija)

  Nors šiuo maršrutu  keltas Sailor plaukioja  senokai, tik  neseniai keltų bilietai pradėti siūlyti  lietuviams. Hanko  miestelis piečiau  nuo Helsinkio 130 km.  Tai kurortinis miestas, pilnas atrakcijų poilsiautojams. Be įprastinių tokių kaip dviratis, žvejyba, žygiai su  vadovais yra dar burlentės, jachtos, žiemos maudynės. Tai vienas labiausiai suomių mėgiamas  kurortas jūros pakrantėje. Labiausiai turėtų suskubti  pasidomėti tie kurie nuolat keliauja į Alandus  žvejoti. Čia tam  yra   tokios pat galimybės tik  galima  nukeliauti pigiau ir  greičiau.

  Keltas iš Paldiski Hanko kelia  kiekvieną  dieną išskyrus šeštadieniais. Keltas išvyksta 05 val  ryte ir vakare 18 val. Kelionės keltu trukmė 3,5  valandos. kaina asmeniui nuo 25 Eur. Į kainą įskaičiuotas maistas ir vieta kajutėje.  Visi besikeliantys  keltu  gali  pasimėgauti ir suomiška pirtimi.

  Kiek  teko  keliauti link  Talino iš Lietuvos, tai suskačiavau, kad  užtrunka apie 7 valandas.  Jei rinksitės rytinį keltą  galima išvažiuoti  apie 21 val.  Užteks nuvykimui ir  registracijai į rytinį 5 val  ryto  keltą. Po 3,5  val  būsite Suomijoje.  Kelte įlipę, galėsite nusnausti  ir pailsėti, nes jeigu jūsų kelionės tikslas  yra  tik už 1000 km  nuo  Helsinkio turėsitę  laiko  nuvykti dar su šviesa.  Jei rinksitės vakarinį  keltą 18:00 val iš Lietuvos išvykti reiks  ryte apie 09 val .  Atvykę  vėl turėsite laiko atsikvėpti ir keliauti toliau.

  Lyginant  su Talinas Helsinkis  keltu Hanko patogesnis variantas, kai  vėliau laukia ilgesnė kelionė per Suomiją. Tie kas  važiuoja ilgai per Suomiją vėliau  kelte per 2 valandas  nespėja pailsėti.  Mūsų praktikoje yra  buvęs  atvejis, kai vienas  keleivis užsisakė kajute  Talinas Helsinkis kelte ir  nuo nuovargio po  dviejų  valandų  negalėjo atsibusti.  Taip suplaukiojo dar kartą  atgal į Helsinkį ir vėl atgal į Taliną.   Ilgesnis poilsis  3,5  valandos jam tikrai   nebūtų pamaišęs.

  Hanko piečiau, arčiau Turku uosto iš kurio  pigias perkėlas į Švediją  vykdo Tallink  ir Viking line keltų linijos.

 • Kas gali nepatikti?

  Tie kas sako  kad viska yra nuostabu, greičiausia meluoja.

  Jums gali iškilti sunkumu, jei  ryte suges mašina ir negalėsite išvykti tą dieną. Jei jums reikės keisti bilietą į sekančią dieną teks sumokėti  100 Eur keitimo  mokestį.  Jei keitimą suplanuosite dar iš  vakaro, tuomet jis nebus toks skausmingas jūsų piniginei ir  mokėsite tik 15 Eur.

  Rezervuoti bilietai  turi  būti apmokėti vėliausiai 30 dienų  iki  išvykimo.  Norint atšaukti   rezervaciją, kai  yra  likę mažiau   nei  30 dienų iki išvykimo  skaičiuojasi anuliavimo mokesčiai.

Nusprendėte, kad šitas keltas Jums tinka. Tuomet aprašykite žemiau, kada, keliese keliaujate ir mes surasime geriausią variantą Jums.

Skambinti konsultantui: +370-674-10662