Keltai – keliauti pigiai

Keltai, tai toks transportas kuriame susitinka labai skirtingi žmonės. Vieni kelionei ruošėsi po truputį, vis papildydami lagaminus arba ką nors iš jų išimdami, kiti greitai susimetė vos kelis būtiniausius daiktus ir pasišokinėdami lekė iki automobilio. Kai kam ši kelionė keltu- nenutrūkstamas procesas: vietovių, žmonių, maisto ir transporto pasikeitimai. Vieni juda keltais iš Lietuvos aplankyti artimuosius, likusius dirbti vasaros metu, kiti pakeliauti po Norvegiją, Daniją, Švediją ar Suomiją, praleisti kelias dienas skandinaviška kokybe garsėjančiuose kempinguose. Dirbantys Skandinavijoje sulaukę atostogų, juda link Lietuvos, pas artimuosius ir į lietuviškus paplūdimius Palangą, Nidą, Šventąją. Retai kada vasaros metu keltai siūlo akcijas ir nuolaidas. Kainos vasarą keltuose nemažos, o vietų trukūmas labai didelis. Keltai vasara pilni. Kad būtų lengva ir įdomu keliauti vasarą keltu, mes siūlome laikytis tam tikrų rekomendacijų perkant ir rezervuojant keltų bilietus. Tai bendros rekomendacijos- kiekvieno Jūsų tikslai, kelionės datos ir poreikiai skirtingi. Klauskite mūsų. Atsakysime į klausimus susijusius su keltais.

 • Ką pasakytų žinovai:

  Kad nesusigadintumėte atostogų, reikia turėti gerą planą.

  Keliaujant keltais kiekvienas sezonas turi savo ypatumus. Jei žiemą keltai tik priemonė saugiai pasiekti tikslą, tai pavasarį  keltai traukia visus išsilgusius naujų įspūdžių ir potyrių. Pavasarį keltuose šurmuliuoja daug jaunimo, vykstančio mokytis, darbo reikalais arba ieškančių naujų, pigių idėjų išleistuvių vakarėliams. Kartu su draugais jie keliauja jūra ir švenčia su tikra aistra. Laivas, jūra, draugai, pramogos, natūralus džiaugsmas – galimybė puikiai ir pigiai praleisti laiką, naujoje ir neįprastoje aplinkoje. Toks vakarėlis asmeniui kainuoja nuo 27 Eur. Į kainą būna  įskaičiuota vieta kajutėje ir pusryčiai, bei salė asmeniniam renginiui, pasirodymui, pasisėdėjimui privačioje aplinkoje su  kava ir užkandžiais. Pavasarį keltai pilni pasirinkusių šį sprendimą gimtadieniams, išleistuvėms, susitikimams su draugais po ilgų  nesimatymo metų, verslo  konferencijoms, kolektyvų metinėms šventėms ir dar daugeliui kitų progų, kur reikia kokybiškų pramogų, skanaus maisto, ir gerų įspūdžių už mažą kainą.
  Vasaros metu keltuose galioja aukštojo sezono kainos. Tuomet keltuose trūksta ne tik vietų mašinoms, bet ir vietų keleiviams. Net jei  keltas  talpina daugiau nei  2000 keleivių, galite tapti 2001 ir  netilpti į keltą.  Jei norite įsigyti bilietus į pageidaujamos keltų kompanijos laivą ir negalėsite nieko keisti kelionės tvarkaraštyje, vietas į keltą rezervuokite dar prieš porą mėnesių. Visada brangu pirkti paskutinę minutę, nes kaina keltuose priklauso nuo išpirktų vietų skaičiaus  Kuo vėliau perkate, tuo brangiau mokate. Keltų kompanijų kainodara sukurta pagal formulę: „Daug laisvų vietų kelte – pigu keliauti, mažai vietų kelte-brangu.“ Keltų bilietų kainos kinta pagal išpirktų vietų skaičių. Tie kas rezervuoja bilietus į keltus anksti, visuomet gauna vietas į keltą kokias tik nori ir kada nori už mažiausias kainas.

 • Atsargumo priemonės, jei keičiasi planai:

  Pagalvokime apie ateitį

  Jei nesate tikri ar galėsite išvykti dieną, kuriai įsigijote kelto bilietą, galėsite jį pasikeisti kitai dienai. Pirkite ankščiau. Pirkdami bilietą į keltą  daugiau nei prieš mėnesį iki išvykimo, Jūs galite sutaupyti iki 35% maksimalios kelto bilieto kainos. Keltai- gera transporto rūšis, nes galima valdyti situaciją atsižvelgiant į Jūsų gyvenime vykstančius pokyčius: perkeltos atostogos, sugedęs automobilis, pamesti raktai ryte ar netikėtai užėjęs galvos skausmas ir pakilusi temperatūra. Jei  esate žmogus, linkęs saugoti savo pinigus, keltai- kaip tik ta transporto priemonė, kuri padės neprarasti lėšų, dėl netikėtų pasikeitimų. Klauskite kokie keltų bilietai lengviausiai keičiami, kurių pakeitimas nekainuoja ir įsigykite keltų bilietus pas mus lengvom, laisvom kelionėm. Laisvas judėjimas, ne privilegija, o šių dienų būtinybė.

  Laisvai keičiami keltų bilietai nereikalauja skubaus mokėjimo. Daugelis keltų bilietus apmoka prieš pat kelionę, nors rezervuoja juos labai anksti. Kai kurie nuolatiniai  keltų  keleiviai, kurių  darbas ir verslas reikalauja keliauti kas savaitę, rezervuoja pradžioje metų visiems metams į priekį. Taip jie gauna geriausias kainas ir užsitikrina vietas kelte. Žinoma jie nemoka į priekį už visus metus. Moka prieš kelionę. Jeigu keičiasi darbo, verslo sąlygos jie keičia savo kelto bilietus, laisvai, vos vieno skambučio mums sąskaita.

  Yra gera patarlė: “Skūpas moka du kartus”. Tai labai tinka kalbant apie keltų bilietus. Kartais daugelis taupo 5 Eur, bet praranda vėliau  keliasdešimt, kai prisiperka nekeičiamų bilietų ir  reikia juos keisti net kelis kartus. Susidarius tokiai situacijai, išklausykite mūsų kantriai: nešaukite, nesinervuokite, nesisvaidykite keiksmažodžiais. Jei žmogui tikrai  bėda – padėsime ir stengsimės sumažinti iki  minimumo nuostolius, bet tam reikia abipusio susitarimo ir pagarbos.

 • Paskutinės minutės mitas

  Keltai  net nelaukia vėluojančių į registraciją

  Visada brangu  pirkti bilietus į keltą paskutinę  minutę, nes kaina priklauso nuo išpirktų  vietų skaičiaus. Keltas- ne kino filmo seansas, neįterpsi papildomo seanso į grafiką, ir ne koncertas, kad pasibaigus sėdimom vietom, gali dar parduoti ir stovimų. Yra reglamentas ir taisyklės, nusakančios kiek galima keltu gabenti asmenų, automobilių ir bendro svorio, kada ir kokiu greičiu keltas gali plaukti. Nors jūroje nestovi šviesoforai, bet eismas ten tikrai didelis, nes juda visom kryptim tiek žvejybiniai ir prekybiniai  bei kariniai laivai, privačios jachtos ir kt. Todėl keltai nelaukia  niekada vėluojančių,  ir gali išplaukti be to vieno ar kito keleivio, nes  veža daugiau  asmenų, bei krovinių  už kuriuos atsakingi. Čia labai svarbus planavimas, todėl stengiamasi surinkti ir sudėlioti viską labai anksti, kad išnaudoti reisą maksimaliai pelningai.  Todėl  anksti užsakyti keltų bilietai pigesni. Kuo keltas pilnesnis, kuo vėliau perkate, tuo brangiau  mokate. Nereikia laukti jokių paskutinių minučių pasiūlymų, jei norite įsigyti bilietus į keltą pigiau. Iš anksto perkami keltų bilietai  yra žymiai pigesni už perkamus prieš pat išvykimą.

  Vienintelis  galimas scenarijus, kad kažkuriame etape, bus pastebėta, kad vangokai perkami bilietai  vienai ar kitai datai. Tada keltai skelbia akcijas. Tačiau jei pirkote keltą pas mus , mes jums pakeisime tą bilietą į pigesnį, ir grąžinsime skirtumą. Visgi tai  nevykstą paskutinę minutę. Akcijos skelbiamos anksčiau.

  Daugiau keleivių kelte. Visada pigiau keliauti keltais su  draugais ir šeima. Keliaujant keltais su automobiliu keturiese ir perkant visą kajutę, nuolaidą taiko keltai plaukiantys maršrutu Ryga – Stokholmas, keltai plaukiantys maršrutu Talinas- Stokholmas, Talinas Helsinkis. Dar praktikuojami specialūs automobiliniai paketai 4-5 asmenys su automobiliu Talinas- Helsinkis kelte „Finlandia“. Keltai iš Klaipėdos taiko nuolaidas keliaujančioms šeimoms su vaikais iki 15 metų.  Šeima tradiciškai, žinoma, yra mama, tėtis ir vaikai, bet  nuolaida pritaikoma, jei keliauja keltu mama su vaikeliu ir močiutė, arba  senelis su anūkais, krikštamotė keliauja kartu su keliais vaikais, mokytojas lydi mokinį į konkursą, ar varžybas  ir panašias atvejais