Keltai į/iš Klaipėdos

Pažįstama, lietuviška

Keltai iš Klaipėdos į Karlshamną ( pietų Švediją, netoli Malmo, Ystado, beveik prie pat Kopenhagos)

Daugeliui keltas tinka dėl taikomų nuolaidų šeimos, ir dažnai skelbiamų akcijų keltų bilietams. Populiariausia keltų bilietų akcija: keleivis su vieta kajutėje ir automobiliu (gali būti iki 2,35 m aukščio) – kaina nuo 50 Eur

Keltas iš Klaipėdos į Karlshamną (Pietų Švedija) ir atgal plaukia kasdien
Iš Karlshamno keltas išplaukia 19:00 val. Atvyksta į Klaipėdą 09:00 val.
Iš Klaipėdos keltas išplaukia 21:00 val. Atvyksta į Karlshamną 09:00 val.
Laikai nurodyti vietiniai. Kelionės keltu trukmė tik 12 valandų! Registracija į keltą baigiasi 1,5 val iki kelto išvykimo. Klaipėdoje registracija į keltą šiuo metu vykdoma adresu Perkėlos 10

Jei kelto reikia ne darbo reikalais, keltas iš Klaipėdos patiks mėgstantiems keliauti dviračiais ir motociklais.

Dviračio perkėlimas į vieną pusę kainuoja  :  10 Eur

Jei norite pailsėti nuo mieste besisukiojančių automobilių garso, ir iškeisti juos į dviratį, turite puikų šansą tai padaryti! Keltais galima keltis ne tik su mašina, tačiau ir su dviračiu. Susikraukite į kuprinę reikiamiausius daiktus, pasikvieskite kartu draugus, kolegas ar visą šeimą ir keliaukite keltu į pasirinktą šalį. Mūsų nuomone, tai yra vienas iš puikiausių būdų pažinti kitą šalį. Jums nereikės mąstyti kaip nuvykti nuo vieno objekto iki kito, taip pat Jums nereikės stovėti kamščiuose, tiesiog galėsite mėgautis nuostabiu oru, aplinka ir taip puikiai pažinti naują šalį.  Keliantis keltais is Klaipėdos, atsirandate labai arti Danijos, o Danija- tikra  dviračių valstybė. Pagrindinis sostinės Kopenhagos  transportas- dviratis. Mašinos miesto centre važinėja bene tik kelios. O štai dviračiams skirti visi šaligatviai ir net nutiesti atskiri specialūs jų takai. Ir kas pasakė, jog šia transporto priemone dažnai naudojasi tik mažų miestelių gyventojai? Taip pat Kopenhagoje klesti žmonių pasitikėjimas kitais- dviračiai po pasivažinėjimų paliekami stovėti neprirakinti, tiesiog prie namo sienos. Iš dalies taip yra todėl, Kopenhagos gatvės bei takeliai yra labai siauri ir dviračių stovams vietos paprasčiausiai nebelieka. Danai stengiasi sutaupyti vietos visur, neaplenkiant ir augalijos. Todėl augalija mieste ir už jo ribų labai skurdi.Taip pat čia nėra šiukšlių konteinerių. Visas šiukšles, o ypač nuorūkas danai meta tiesiog ant žemės (o rūko iš pažiūros daugiau nei kas antras žmogus!). Dienos pabaigoje šiukšlininkai visas atliekas surenka. Tai paradoksalu, juk pasaulyje taip stengiamasi kovoti už gamtą, ją saugoti, tačiau tai viso pasaulio didmesčių problema. Išgąsdinti teroro aktų gyventojai iš miestų šalina šiukšliadėžes, kad niekas nieko negalėtų paslėpti.
Kopenhagoje Undinėlės mieste, nutolusiame  nuo Karlshamno tik 200 Km  yra ir daugiau keistų įdomybių. Nėrasite čia milžiniškų kamščių, bei karštų papludimių su palmėmis. Čia karaliauja dviračiai ir muzika, gausybė miniatiūrinių šunelių, tiltų bei kanalų. Kopenhaga – miestas, paskelbtas „Geriausiu miestu gyventi“. Tai labai savitas ir ne visiems suprantamas miestas. Čia gyvenimas tiesiog verda. Gatvėse – didžiulis klegesys. O jį sukelia vien tik jaunimas. Jaunų žmonių Danijos sostinėje itin daug. Kai patys buvome Kopenhagoje po dienos vaikščiojimo miesto centre, išvydome tik kelis pagyvenusius žmones ir pamatėme, galbūt, tik keletą šeimų. Mums tai pasirodė tikrai labai keistas reiškinys. Galbūt tai dėl universitetų gausos ar čia suteikiamų puikių galimybių jaunimui? O paskutinis įvykis, įrodęs šio miesto neįprastumą buvo toks: einant link savo automobilio į požeminę aikštelę, išvydome seną močiutę, kuri lėkė ant paspirtuko! Apsigaubus skarele, ilgų sijonu iki žemės, labai susikūprinusi…..lėkė per centrines gatves tarp žmonių greitu tempu ir nieko nekliūdydama. Argi ne pilna netikėtumų Kopenhaga?! Taigi, aplankius Kopenhagą bei jos apylinkes neabejotinai rasite kuom stebėtis ir ką vėliau prisiminti ir smagiai pasijuokti.

danija
Atvykus į Kopenhagą siūlome aplankyti Nyhavn  (Naujasis uostas). Jis garsėja spalvotais namais, 18 amžiaus barais, kavinėmis bei restoranais, siūlančiais skanų maistą bei džiazo muziką. Taip pat  rekomenduojame pamatyti Kristiano Anderseno undinėlę, kuri yra pagrindinis turistų lankytinas objektas. Lankantis Kopenhagoje privalu pamatyti akvariumą „Žydroji Planeta“- tai didžiausias akvariumas šiaurės Europoje, turintis daugiau kaip 20 000  jūros gyvūnų (tarp kurių yra rykliai, jūrų liūtai, krokodilai, barakudos ir t.t. ) bei talpinantis 7 milijonus litrų vandens. (Kaina suaugusiam asmeniui apie 169 DKK). Nepamirškite aplankyti ir Kopenhagos širdies – Rotušės aikštės. Nepriklausomai nuo metų ar paros laiko aikštė visuomet savotiškai nuostabi. Čia nuolatos vyksta įvairaus pobūdžio renginiai, scenose po atviru dangumi rengiami pop ar kitokios muzikos koncertai ar organizuojamos iškilios miesto šventės. Lankydamiesi aikštėje, nepamirškite, kad tiesiog būtina užkilti į barokinio stiliaus rotušės bokšto viršų ir pasigėrėti iš čia atsiveriančiais Kopenhagos vaizdais. Dar vienas plačiai lankomas objektas Kopenhagoje yra Rosenborgo pilis. Šiame muziejuje nuo 1838 metų eksponuojama karališkoji meno kolekcija. Seniausi eksponatai išlikę nuo 16-ojo amžiaus, naujausieji eksponatai muziejų pasiekė iš 19-ojo amžiaus. Didžioji dalis eksponuojamų vertybių kadaise priklausė aukštuomenei. Vaikai į muziejų įleidžami nemokamai, suaugusiesiems kainuoja 80 kronų, studentams su galiojančiu studento pažymėjimu – 65 kronos. Jeigu turėsite laiko, rekomenduojame aplankyti Amalienbergo rūmus. Tai karališkosios šeimos žiemos rezidencija. Iki šiandien Amalienburgo rūmai dieną naktį yra saugomi karališkosios sargybos, kurios apranga beveik identiška britų karališkosios sargybos aprangai. Kiekvieną dieną 11.30 val. galima stebėti kareivių eiseną iš Rosenborgo pilies iki Amalienburgo rūmų, kur lygiai vidurdienį įvyksta oficialus sargybos pasikeitimas. Bilietas į muziejų suaugusiajam asmeniui kainuoja 65 Danijos kronas.

Po kelionės siūlome naktį praleisti Kopenhagoje. Vienas pigiausių ir optimaliausių variantų- nakvynės namai Kopenhagoje ( Adresas: Struenseegade7) kaina nuo 19.25 Eur už naktį asmeniui. Tai modernūs jaunimo nakvynės namai su pagrindiniais patogumais, kuriuose galėsite išsirinkti savo lūkesčius atitinkantį kambarį.

Trečiąją kelionės dieną siūlome aplankyti Tivolio parką Kopenhagoje. Tai, – labai nedidelis, bet magiškas pramogų ir karuselių pasaulis pačioje Kopenhagos širdyje ir, turbūt, labiausiai žinomas Danijos sostinės parkas. Darbo laikas: vasaros metu nuo balandžio 1 iki rugsėjo 20 d., rudenį nuo sausio 9 iki lapkričio 1 d. ir žiemą nuo lapkričio 14 iki sausio 3 d. dienos parkas dirba nuo 11 iki 23 val. tarp sekmadienio ir ketvirtadienio, o penktadieniais ir šeštadieniais Tivolio parkas dirba nuo 11 iki 24 val. Kaina: suaugusiems ir vaikams nuo 8 metų – DKK 99; vaikams iki 8 metų – nemokamai.
Jei į miestą atvyksitę tik dienai, lipkite į  turistinę gondolą ir leiskitės plukdomi po miesto kanalus ir įlankas. Gondolos pajuda iš miesto centro kas pusvalandį, už ekskursiją galimą susimokėti iš karto prieplaukoje.

Į Kopenhagą atkeliausite per pietinę Švediją .Tik 10 km nuo Karlshamno miestelio. Ant sraunios ir didžiausios pietų Švedijos Morrum upės krantų įsikūrę unikalūs Lašišų namai. Prie gerai žinomos Morrum upės kiekvienas žvejas pasijaus kaip rojuje – čia puikios sąlygos lašišų žvejybai. Pro stiklinę sieną galima stebėti realų lašišų gyvenimą, aplankyti lašišų muziejų, kuriame yra įdomių eksponatų, pasakojančių apie šių karališkų žuvų gyvenimo ciklus. Šalia esanti parduotuvė siūlo įsigyti tik Morrum rūkykloje tradiciniais metodais išrūkytos lašišos. 150 km spinduliu nuo Karlshamno yra trečiasis pagal dydį Švedijos miestas – Malmė.

tiltasGalima sakyti, kad miestas yra labiau daniškas, nei švediškas. Besilankantiems Malmėje privalu aplankyti Turning Torso (besisukantis Torsas), kurio aukštis beveik 200m. Tai aukščiausias gyvenamasis pastatas visoje Skandinavijoje. Taip pat Malmėje galite aplankyti Malmės pilį, kuri yra puikus būdas pažinti Švedijos kultūrą ir istoriją, kadangi pilies viduje gausu įsikūrusių muziejų. Beveik du mėnesius vasarą, tarp birželio 13 ir rugpjūčio 8, vyksta Sommarscen Malmö įvairių renginių ir pramogų komplektas, kuriame visiškai nemokamai po atviru dangumi galima mėgautis puikiais koncertais. Rugpjūčio mėnesį galite aplankyti Malmėje vykstantį Malmės festivalį, kuri kasmet aplanko apie 1,4mln. žmonių, tačiau festivalis vyksta tik vieną savaitę rugpjūčio mėnesį. Jei lankysitės Malmėje birželio viduryje, galite dalyvauti Malmö Swedish Mile (Malmömilen) – patirsite dešimt kilometrų lenktynių su dviratininkais arba bėgikais kupiname muzikos ir pramogų maršrute.

Jeigu mėgstate ilgesnes ir įdomesnes keliones, šią kelionę galite pratęsti išplaukdami iš netoli Malmės esančio Trelleborg miestelio į Vokietijoje esantį Rostock miestą ir grįžti automobiliu nuo Vokietijos iki Lietuvos taip aplankant net keletą nuostabių šalių, arba važiuoti apie 200 km iki taip pat Vokietijoje esančio Kylio miesto ir iš jo keltis keltu atgal į Klaipėdą.

Pigiausias kelto bilietas Klaipėda Karlshamnas kelte

0

18 Eur sėdima vieta. Sėdimos vietos įrengtos atskirame salone. Sėdima vieta kelte – patogus minkštas krėslas, kurį galima atsilenkti ir miegoti, ar žiūrėti TV, kol plaukia keltas. Keltuose iš Klaipėdos taip pat yra įvairių kategorijų kajučių: keturviečių ir dviviečių, su langais ir be langų.

Keturvietės kelto kajutės be lango įrengtos 6-me ir 7-me kelto deniuose. Kelto kajučių plotas – 6,5 kv.m., Kelte yra 56 vnt tokių kajučių. Šio tipo kelto kajučių yra skirtų keliauti ir su gyvūnais. Visose kelto kajutėse yra kiliminė danga, kad butų minkščiau, šilčiau ir mažiau triukšmo. Kajutėse, skirtose keliauti keltu su gyvūnais, kiliminės dangos nėra. Lovos- gultai sukonstruoti kelte vienas virš kito. Juos paprasta atlenkti, užlenkti. Patogu miegoti. Yra staliukas- spintelė, galima daiktus ar skanėstus pasiekti nuo visų lovų, net gulint viršutiniuose gultuose.  Veidrodis- kad pasirupintumėte savimi prieš išlipant iš kelto į krantą. Kabykla rūbams- patogu kabinti drabužius, kad nesusiglamžytų ir nereiktų lyginti. Dušo/WC kambarys- nedidelė erdvė, tačiau ir mažos erdvės gali būti patogios, jei viskas apgalvota. Kelte taip yra ir patalynė ir rankšluoščiai. Patogūs čiužiniai, kad miegas būtų kokybiškas, vidutinio storumo antklodės, kad visą naktį kelte miegotumėte ramiai ir jaukiai.

Dabar vieta kelto kajutėse tik

0

50 Eur, jei keliaujate keltu kartu su automobiliu. Automobilis iki 2,35 m aukščio ir vieta kelto kajutėje -145 Eur; automobilis iki 1,85 Eur aukščio ir vieta kelto kajutėje -124 Eur. Papildoma vieta kelte kiekvienam keleiviui 50 Eur. Kelte keleiviai mokantys šią kainą nebus skiriami į tą pačią kajutę. Gali būti išmėtyti skirtingose kelto kajutėse. Norint garantuotai gauti vietas privačioje be pašalinių kelto kajutėje teks mokėti daugiau- nuo 295 Eur už kajutę keturiems. Dviviečių kelto kajučių kaina prasideda nuo 140 Eur . DFDS Seaways kelto dvivietės kajutės įrengtos 6-me ir 7-me kelto deniuose. Kelto kajučių plotas – 6,5 kv.m., kajučių kiekis kelte– 6 vnt. Kelto kajutėje yra 2 lovos-gultai. Lovos šalia viena kitos. Labai patogu keliaujant keltu su kūdikiu,nes galima įsistumti tarp lovų vežimėlį. Staliukas-spintelė, patogu pasidėti daiktus, gerti arbatą, užkandžiauti. Kiliminė danga-slopina triukšmą, suteikia jaukumo ir minkštumo pojūtį. Veidrodis, kabykla rūbams- kad nesusiglamžytų rūbai lagaminuose, ir daiktai netrukdytų judėti kajutėje. Dušo/WC kambarys, įrengtas kompaktiškai, bet patogiai. Pro uždarytas duris net po labai karšto dušo drėgmė į kambarį negaruoja. Patalynė ir rankšluoščiai, patogūs čiužiniai, minkštos antklodės ir lengvos pagalvės, balta patalynė, ir komplektas rankšluosčių- kiekvienam keleiviui. Dvivietėse kelto kajutėse po vieną lovą išsipirkti negalima. Galima pirkti tik visą kajutę, jei norite pigesnės vietos kajutėje, tuomet reikia galvoti apie vietą keturvietėje kartu su trimis kitais keleiviais.

Išskirtinio komforto Commodore kelto kajutės

Commodore tipo kelto kajutės išdėstytos 6-to denio pirmagalyje. Kelto kajučių plotas – 6,5 kv.m., kajučių kiekis kelte – 6 vnt. Kelto Commodore delux kajutėse yra dvigulė lova, staliukas-spintelė, veidrodis, kabykla rūbams, dušo/WC kambarys, patalynė ir rankšluoščiai, rašomasis stalas, kėdė , mini baras , TV, plaukų džiovintuvas. Kajutės interjeras labai šviesus ir jaukus. Dažnai galima  Commodore kelto kajutes įsigyti pigiau, kai  būna  akcija: Commodore kajutė ir automobilis.  Keliaujant su Commodore tipo kajutėmis į kainą įskaičiuoti pusryčiai. Perkant pusryčius atskirai,  kartu  su keltų bilietais jų kaina 7,50 Eur. Perkant kelte jie brangesni 15  procentų. Vakarienė taip pat pigesnė, užsakant ją kartu su keltų  bilietais. Vakarienė kelte plaukiančiame iš Klaipėdos į Švediją  kainuoja  14 Eur. Įsigyjant bilietus į keltą išvykimo dieną, maisto užsisakyti kartu negalima. Tokiais atvejais maistą galima pirkti tik pačiame kelte arba pasiimti kažką tinkančio kelionėi iš namų.

Kajučių Klaipėdos kelte nuotraukos

Keliaujant keltais su vaiku būtina nusipirkti atskirą kajutę. Dėl vaiko saugumo ir kitų keleivio ramaus poilsio vaikas negali keliauti vienoje kajutėje su svetimais žmonėmis. Galima keliauti su vaiku ir sėdima vieta, tik tuomet jau nebesiskaičiuoja Šeimos nuolaida 20%. Sėdimą vietą kelte perkate vaikui taip, kaip suaugusiam. Tokiose situacijose, kai keliaujate penkiese, iš kurių vienas yra kūdikis iki 3 metų amžiaus, galite išsipirkti keturvietę kelto kajutę, bet kūdikis neturės atskiros lovos. Toks pats modelis galioja ir kai keliauja du suaugę ir kūdikis iki 3 metų amžiaus. Skiriama dvivietė kelto kajutė, o kūdikis dalinasi lova su tėvais.

Užsisakant kelionę keltu su neįgaliu asmeniu būtina informuoti apie visus neįgalių ar riboto judrumo asmens reikalavimus, susijusius su bet kokiais specialiais poreikiais arba pagalba, kuri bus reikalinga kelte. Ši nuostata apima visus specialius poreikius, susijusius su apgyvendinimu, sėdimųjų vietų paskyrimu arba būtinosiomis paslaugomis ar nurodytų asmenų poreikiu vežtis keltu medicininę įrangą. Keltų linijos savo kompetencijos srityse nemokamai teikia pagalbą neįgaliesiems ir riboto judrumo asmenims uostuose, įskaitant jų įlaipinimą ir išlaipinimą keltuose. Kad pagerinti žmonių su spec. poreikiais kelionę keltais, svarbu laikytis šių reikalavimų: užtikrinti, kad ne vėliau kaip prieš 48 valandas bet kokiomis ryšio priemonėmis būtų pranešta, kad asmeniui reikės specialios pagalbos kelte. Neįgalus arba riboto judrumo asmuo turi pats atvykti į uostą arba į terminalo operatoriaus paskirtą vietą raštiškai nurodytu laiku, bet ne anksčiau kaip prieš 60 minučių iki paskelbto įlaipinimo, o jei įlaipinimo laikas nenurodytas – ne vėliau kaip likus 60 minučių iki paskelbto išvykimo laiko.
Jeigu neįgalusis arba riboto judrumo asmuo keliauja keltu kartu su sertifikuotu šunimi vedliu, jam suteikiama speciali kajutė būti kartu.
Jei neįgalus ar riboto judrumo asmuo keliauja keltu kartu su kitu asmeniu, kuris gali suteikti jam reikalingą pagalbą – lydintysis asmuo keliamas keltu nemokamai.
Kelto bilietai neįgaliems užsakomi ir parduodami be papildomo mokesčio, tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir kitiems keleiviams.
Asmenims, kuriems reikia pagalbos užsakant, apmokant bilietus ir gaunant kitą reikiamą informaciją supažindinami raštu, garsu, sms ar vaizdinėm priemonėm, kad galėtų sėkmingai keliauti keltais, be papildomo mokesčio.
Bendra: kelte yra apmokytas personalas, kuris gali padėti keleiviams ūmių ligų atveju ir suteikti pirmąją pagalbą.

Svarbu žinoti jei reiks keisti ar atšaukti užsakytas paslaugas kelte

Nuo 2017 m. vasario 1d. Klaipėdos keltų bilietai  tapo  beveik nekeičiami. Įvestas  komponentų pakeitimo mokestis, kuris yra 15 eur. Jis taikomas, kai reikia keisti kryptį, automobilio tipą, automobilių kiekį, išvykimo datą, vardą pavardę, kajutes.
Iki 2017. 02. 01  Klaipėdos keltų bilietus buvo galima atšaukti neprarandant pinigų 21 diena iki  kelto išvykimo. Pagal naujas taisykles, įsigaliojusias nuo 2017 m vasario 01 dienos, atšaukti bilietą į keltą galima daugiau  nei 30 dienų iki išvykimo. Kai lieka mažiau nei 30 dienų, bet daugiau  nei 15 – grąžinama 90 procentų kelto bilieto vertės. 14- 7 dienos iki kelto išvykimo, grąžinama 75 % už keltų bilietus sumokėtos sumos. Kai terminas iki kelto išvykimo yra 7 dienos-24  valandos grąžinama 50 % sumokėtų pinigų. Likus 24  ir mažiau valandų iki kelto  išvykimo  pinigai nesigrąžina, išvykimo data nekeičiama.
Specialūs pasiūlymai – nekeičiami / neatšaukiami bet kuriuo metu iki kelto išvykimo
Negrąžinami pinigai  bet kuriuo metu, jeigu: kelto kajutėje keičiamas žmonių skaičius, keičiamas automobilio tipas, keičiasi data, išsibraukia viena kelto kelionės pusė.
Išvykimo keltu dienos keitimas galimas tik vieną kartą, bet jo negalima atlikti išvykimo dieną.  Naujoji išvykimo keltu data turi būti numatyta 1 mėnesio laikotarpiu nuo pirmosios užsakyme numatytos kelto išvykimo dienos.
Keltai iš Klaipėdos neatsižvelgs, jei kils problemos dėl automobilio, kelyje pasitaikys kamštis, sustabdys policija ar susirgsite. Pinigai  bus grąžinami  vieninteliu atveju – mirties (pateikus tą įrodančius dokumentus).
Kitas keltas
Keltai iš Klaipėdos į Švediją ir Daniją
Atnaujinta: 03/07/2017
Keltai.euKeltai Klaipedos