Paldiski Kapelskar

Keltai iš Estijos

Išlepome! Ir labai išlepome! Įkalbėti klientą plaukti keltais iš Estijos į Švediją yra „Misija neįmanona“. Estijos keltus siūlome retai, tačiau vasaros metu ir Kalėdiniu laikotarpiu  kainos šiais keltais būna per puse mažesnės. Kaip  pavyzdys liepos 6 diena iš Stokholmo į Rygą kainuoja 505 Eur keturi asmenys ir automobilis, iš Nynashamno į Ventspilį 498 Eur, o į Estiją tik 219 Eur. Visgi daugelis renkasi dvidubą kainą, o ne 300 km didesnį atstumą. Ar tapome labai turtingi?  Kam reikia vasarai pigesnių keltų bilietų pasinaudokite keltais iš Estijos. Tie 300 papildomų km tikrai padės sutaupyti daug pinigų. Juk ne tam tiek visi dirbate, kad po to lengva ranka išleisti keltų bilietams dideles sumas.

Yra šie Estiški maršrutai:

Talinas Stokholmas, Tallink keltų kompanijos  dideli, modernūs laivai su  pramogom kelionės jūra metu.

Talinas Stokholmas Moby line keltų kompanijos, keliaujančios kruizu toliau  nuo Stokholmo į Sankt Peterburgą. Plaukia iš Talino tik kartą savaitėje.

Paldiski Kapelskaras DFDS keltų kompanijos keltų maršrutas. Apie jį  čia ir aprašysime daugiau, nes jį keleiviams siūlome labiausia,  dėl patogaus kelto išvykimo laiko ir trumpos kelionės trukmės.

Statistiniai duomenys apie keltus iš Paldiski

Iš Paldiski,  Estijos uosto (esančio 60 km žemiau Talino) plaukia keltai į  Kapelskarą (Švediją) ir Hanko (Suomiją, 125 km nuo Helsinkio).

Į Kapelskarą plaukia keltas Liverpool Seaways, pastatytas 1997 m. ir  keltas Sailor, kuris pastatytas 1987 m. Keltas Sailor plaukia  kartą per savaitę šeštadieniais.

Į Hanko  (Suomiją) taip pat plaukia keltas  Sailor. Keltas Sailor anksčiau priklausė Estijos laivybos kompanijai, bet 2016 m. pagal susitarimą perduotas DFDS Seaways ir toliau  plaukioja su Estijos vėliava, valdoma  estų įgulos.

Laiko patikrintas keltų maršrutas

Paldiski uostas seniau buvo  karinis uostas ir visas Paldiski miestelis buvo apgyvedintas čia dirbusiais ir tarnavusiais kariais. Ir šiuo metu Paldiski įsikūrusios Estijos karinės pajėgos, todėl važiaujant link uosto nėra nieko keisto sutikti kokį keliu riedantį šarvuotį . Kai Estija atgavo nepriklausomybę, uostas pradėtas naudoti ir komerciniais tikslais.

Paldiski-Kapellskar keltų maršrutas – nenaujas.  Pirmiausia,  jį naudojo Tallink keltų kompanija ir  daug metų tai buvo vienas pigiausių ir greičiausių būdų persikelti į Švediją. Vėliau  kai Tallink  keltai pradėjo plaukioti iš Rygos į Stokholmą, Paldiski  maršrutą Tallink keltų kompanija keleiviams uždarė.  Visgi,  nors ir yra atsiradę daug naujų maršrutų Paldiski-Kapellskar išlieka reikalingas. Jis  pigus, patogus išvykimo laikas ir greitas atvykimas į  kitą  krantą. Vietų keleiviniam paprastam transportui  už mažesnę kainą galima rasti  net labiausiai apkrautais sezonais (Kalėdos  arba  vidurvasaris). Net tuomet, kai  kitų  keltų  linijų bilietų  kainos dėl vietų  trūkumo pasiekia  aukštumas čia išlieka protingos kainos, kurių  nelabai lemia  išpirktų  vietų skaičius.

Greitas pakrovimas, greitas iškrovimas

Paldiski uostas gali greitai priimti ir išleisti laivą, todėl atvykę keleiviai persikelti į Švediją ar Suomiją sugaišta trumpiau registracijoje ir laivas daug greičiau išleidžiamas į atvirą jūrą negu kituose uostuose, kur dar reikalinga įveikti kelią per įlankas ir laivo greitis būna mažesnis.

Kapellskär yra maždaug 90 km į šiaurę nuo Stokholmo, 20 km į rytus nuo Norrtälje ir 90 km į rytus nuo Uppsala. E18 kelias eina į/iš Kapellskar uosto.  Kapellskär yra pats šiauriausias iš Stokholmo regiono uostų. Tai uostas unikaliai trumpu artėjimo prie kranto laiku. Tai leidžia greitai pervežti prekes ir keleivius į Švediją, Suomiją, Norvegiją, Rusiją, Baltijos šalis ir žemyninę Europą.  Kartą teko matyti savo akimis, kaip  laivas pasiekė krantą sustojo ir pradėjo išleidinėti mašinas. Iš viso tai užtruko gal 20 min. Tuo pačiu suleido naują transportą ir keleivius, ir vėl pajudėjo. Į Kapellskarą atplaukia įvairių  mums žinomų keltų kompanijų: Tallink, Viking Line ir DFDS Seaways.

Keltas Liverpool Seaways kaip ir bet  kuris  kitas DFDS Seaways  keltas turi  įvairių  tipų  kajutes,  valgyklą-restoraną, galimybę  pervešti  gyvūną. Gyvūnai taip  pat  gali  keliauti šiuo . Gyvūną galima vestis į kajutę, arba palikti automobilyje, keliantis keltais iš Paldiski / į Paldiski. Ką pasirinksite – priklausys  tiek nuo jūsų, tiek nuo to, ar yra kelte laisvų kajučių, skirtų keliauti su gyvūnu, o taip pat ir nuo jūsų finansinių galimybių bei norų. Kelte turėsite nusipirkti visą kajutę, skirtą keliauti su gyvūnu, arba palikti jį mašinoje visos kelionės metu. Naminiai gyvūnai privalo būti gyvūnų narve  ar būti su antsnukiu ir pavadėliu. Kelto kajutėse gyvūnams draudžiama gulėti ant lovų. Visos  kelionės  metu šeimininkas yra atsakingas už gyvūną,  kad likusiems keleiviams  būtų saugu ir patogu. Už  gyvūno padarytą žalą kitam asmeniui ar  laivo inventoriui  atsakingas gyvūno šeimininkas.

SVARBU ŽINOTI NORINT ĮSIGYTI BILIETUS Į KELTĄ PALDISKI-KAPELLSKAR-PALDISKI

Į keltą tik  keleiviai  be automobilių  nepriimami. T. y .  galite  keliauti vienas,  dviese, penkiese ar dešimt asmenų,  bet   privalote  būti priskirti  prie automobilio, su kuriuo atvyksite  į uostą.  Tik keleivis, atskirai  be transporto,  negali  įsigyti  bilieto.  Nebus taip, kad  atvyksite su  maršrutiniu autobusu išlipsite stotyje, ateisite iki uosto  ir  norėsite nusipirkti vieną  sėdimą  vietą laive.

Naujas, mažai žinomas reisas lietuviams ne tik persikėlimui, bet ir poilsiui- keltas Padiski Hanko (Suomija)

Nors šiuo maršrutu  keltas Sailor plaukioja  senokai, tik  neseniai keltų bilietai pradėti siūlyti  lietuviams. Hanko  miestelis piečiau  nuo Helsinkio 130 km.  Tai kurortinis miestas, pilnas atrakcijų poilsiautojams. Be įprastinių tokių kaip dviratis, žvejyba, žygiai su  vadovais yra dar burlentės, jachtos, žiemos maudynės. Tai vienas labiausiai suomių mėgiamų  kurortų jūros pakrantėje. Labiausiai turėtų suskubti  pasidomėti tie, kurie nuolat keliauja į Alandus  žvejoti. Čia tam  yra   tokios pat galimybės, tik  galima  nukeliauti pigiau ir  greičiau.

Keltas iš Paldiski į Hanko kelia  kiekvieną  dieną, išskyrus, šeštadieniais. Keltas išvyksta 5 val.  ryto ir vakare 18 val. Kelionės keltu trukmė 3,5  val. Kaina asmeniui nuo 25 Eur. Į kainą įskaičiuotas maistas ir vieta kajutėje.  Visi besikeliantys  keltu  gali  pasimėgauti ir suomiška pirtimi.

Kiek  teko  keliauti link  Talino iš Lietuvos, tai suskačiavau, kad  užtrunka apie 7 val.  Jei rinksitės rytinį keltą,  galima išvažiuoti  apie 21 val.  Užteks nuvykimui ir  registracijai į rytinį 5 val.  keltą. Po 3,5  val.  būsite Suomijoje.  Įlipę į keltą, galėsite nusnausti  ir pailsėti. Jeigu jūsų kelionės tikslas  yra  už 1000 km  nuo  Helsinkio turėsite  laiko  nuvykti dar su šviesa.  Jei rinksitės vakarinį  keltą 18:00 val. iš Lietuvos, išvykti reikės  ryte apie 9 val .  Atvykę  vėl turėsite laiko atsikvėpti ir keliauti toliau.

Lyginant  su Talinas-Helsinkis  keltu Hanko – patogesnis variantas tuomet, kai  vėliau laukia ilgesnė kelionė per Suomiją. Tie kas  važiuoja ilgai per Suomiją vėliau  kelte per 2 valandas  nespėja pailsėti.  Mūsų praktikoje yra  buvęs  atvejis, kai vienas  keleivis užsisakė kajutę  Talinas-Helsinkis kelte ir  nuo nuovargio po  dviejų  valandų  negalėjo atsibusti.  Taip suplaukiojo dar kartą  atgal į Helsinkį ir vėl atgal į Taliną.   Ilgesnis poilsis  3,5  valandos jam tikrai   nebūtų pamaišęs.

Hanko piečiau, arčiau Turku uosto, iš kurio  pigias perkėlas į Švediją  vykdo Tallink  ir Viking line keltų linijos.

Niekada netikiu tais, kurie sako kad kažkas yra nuostabu ir  neturi  trukūmų. Nenoriu jūsų apgaudinėti taip pat, todėl atvirai sakau, kad naudojantis šiais keltais Jums taip pat  gali nepatikti keletas dalykų.  Jums gali iškilti sunkumų, jei  ryte suges automobilis ir negalėsite išvykti tą dieną. Jei jums reikės keisti bilietą į kitą dieną, teks sumokėti  100 Eur keitimo  mokestį.  Jei keitimą suplanuosite dar iš  vakaro, tuomet jis nebus toks skausmingas jūsų piniginei ir  mokėsite tik 15 Eur. Rezervuoti bilietai  turi  būti apmokėti vėliausiai 30 dienų  iki  išvykimo.  Norint atšaukti   rezervaciją, kai  yra  likę mažiau   nei  30 dienų iki išvykimo,  skaičiuojami anuliavimo mokesčiai.

 

 

rezervuoti keltų bilietus galite

    • Telefonu: +370-674-10662
    • skype: laive.lt

Nėra užsakymo mokesčio