Keltai į

Alandų

salas

Keltai į Alandus , į salas ir žvejams, ir vaikams.
Rezervuoti keltą galite ir telefonu, bei facebook: keltai.eu.
Nėra užsakymo mokesčio. Nereikia mokėti iš karto.

Nuolatiniai keliautojai į Alandų salas pamėgo keltų bilietų specialų paketą 2-4 asmenys ir automobilis iki 1,9 m aukščio ir iki 5,0 m ilgio, kurio kaina nuo 129 Eur.

Jei esate profesionalas žvejyboje ar aktyviai keliaujate dviračiais, mėgstate pasiausti vandenyje su vandens slidėmis, motociklu ir panašia įranga – greičiausiai, norėsite ją pasiimti kartu. Apsikrauti daiktais, žinoma, keliaujant nebūtina, nes Alandai – puikus kurortas ir jame galima viską išsinuomoti, bet dažniausiai esame prisisirišę prie savo daiktų ir norime juos pasimti kartu.

Todėl gali tekti keltu keliauti su didesniu transportu, pvz., mikroautobusu arba temptis priekabą. Keltai į Alandus net maksimalaus aukščio automobilius perkelia pigiai. Keltuose į Alandus didesnis automobilis iki 4,4 m aukščio ir iki 7,0 m ilgio, ir 4 keleiviai gali kainuoti 202 Eur.

Keltai į Alandų salas -kaip jais keliaujama

Keltai į Alandus iki Covid krizės laikinai nekelia, bet vieną dieną pandemija baigsis ir tą dieną jūs turite žinoti, kad patogiausi keltai į Alandus iš Talino.

Kelionė Tallink keltų kompanijos laivu iš Estijos, iš Talino uosto į Alandų (Mariehamn) salas. Iki Talino uosto patogiausia keliauti su automobiliu. Anksti ryte išvyksta iš Lietuvos ir keliauja iki Talino keltų uosto.

Registracija į keltą uoste prasideda apie 16:00 val. Keltai į Alandus išplaukia 18:00 val.

Galima užsisakyti vakarienę kelto restorane ir nakvynę patogiose kelto kajutėse. Keltai į Alandus turi įvairių kategorijų kajučių. Pigiausios kelto kajutės vadinamos E4 klasė. Jos yra 4, 5, 6 aukštuose, be lango 9 kv.m. Turi WC, dušą., yra keturvietės.

Keliaujant keltais į Alandus, vienam galima pirkti tik vieną vietą kajutėje. Tai asmeniui kainuoja asmeniui 31 Eur. Kita kategorija kelto kajučių kategorija – A klasė. A klasė yra su langu. Taip pat kelto 4, 5, 6 aukštuose, turi WC, dušą. Šio tipo kelto kajutę galima pirkti tik visą:, po vietą kajutėje neparduodama.

Kelte taip pat yra De Luxe dvivietė kajutė su dviem dideliais langais, dvigule lova, WC, dušu, TV, šaldytuvu, lygintuvu, plaukų džiovintuvu.

Kadangi kelionė iki Alandų salų yra trumpesnė negu keltu iki Švedijos, tai paprastai daugelis tenkinasi E arba B tipo kajutėmis, nes jos yra labai patogios, jaukios ir išdėstytos kelto viduryje, kad būtų patogu pasiekti pramogas. O kelte vykstančios pramogos, būtent keleiviams į Alandus labiausiai ir reikalingos, nes juk vykstama atostogauti, o atostogos be pramogų – kaip ir netikros atostogos.

Tikros atostogos prasideda iškart įlipus į keltą. Paryčiais 04:50 val. ryte keltas atplaukia į Alandų salas. Tuomet patartina neskubant iš karto susirasti kempingą, apsistoti ir pasinerti į poilsį trims, keturioms dienoms.

Kai jau ateina laikas keliauti namo, nepamirškite,  kad 23:.00 val. prasideda registracija į keltą, keliaujantį į Taliną. 01:.00 val. nakties keltas išplaukia iš Alandų salų. Ryte pateikiami pusryčiai kelto restorane. 10:00 val. keltas atvyksta į Talino uostą.

Kur nakvoja žvejai Alanduose?

Nakvynei, atvykę žvejoti, apsistoja kempinguose, kadangi didžioji dalis jų yra su pilna virtuvės įranga ir rakandais. Galima Alandų salose apsistoti ir tiesiog patikusioje vietoje palapinėje ar savo autobusiuke kemperyje, prie pat vandens, tačiau reikia būti tikram, kad tai nėra privati valda.

Ką valgo žvejai?

Žinoma, turi su savimi pasiėmę maisto (dėl viso pikto), tačiau nepamiršta, kad vyksta žvejoti. Šias kelias dienas pakeičia savo mitybos racioną ir išbando puikius vietinius feta sūrius aliejuje, taip pat vietinius šviežius vaisius ir daržoves, kuriuos pardavinėja švedai prie savo namelių pakeliui link žvejybos vietų. Retas kuris nėra pabandęs vietinės saldžios silkės.

Kur kimba?

Kur geriausiai kimba šiose salose? Pirmiausia, Kustavi – žavus miestelis pačiame pakraštyje. Toliau jau matosi vien salos. Aplink Kustavi yra keli kempingai kur nebrangiai galima įsikurti.

Toliau, važiuojant į šiaurę, link Vardo miestelio, atsiveria nuostabaus gražio panorama ir puiki vieta žvejybai. Čia tiesiog nuo kelio galima gaudyti lydekas ir menkes, o kur gylis didesnis, puikiai kimba ešeriai.

Su dviračiu į Alandų salas

Su dviračiu po Alandų salas keliauti smagu ir pavasarį, ir rudenį. Labiausiai patogu, žinoma, vasarą, kai nereikia apsikrauti šiltesniais daiktais ir galima bet kada nulipus nuo dviračio atsivėsinti salas skalaujančioje jūroje.

Kelionė po Alandus dviračiais, patikrintas ir daugelio rekomenduojamas aktyvus poilsis. Jokios skubos, jokio streso – vien tik jūra kvepiantis salų oras, išskirtinai graži gamta ir Skandinavijai būdingas vietinių paprastumas ir paslaugumas.

Keliaukite su dviračiais. Palikite automobilį Taline. Lipkite ant dviračių ir vairuokite į keltą. Pasimėgaukite saulyte ir gamta Alanduose. Keliaukite iš Alandų į Stokholmą.

Apvažiuokite gražiausias miesto vietas ir grįžkite į keltą. Išsimiegokite, pailsėkite ir ryte žvalūs aplankykite Helsinkį. Vakare grįžkite į laivą. Ryte jau būsite Taline prie savo automobilio. Tik nepamirškite dviračių 🙂 Kelionė namo nuo Talino automobilyje tikrai neprailgs, nes kelte naktį gerai išsimiegojote ir skaniai pavalgėte pusryčius.

Vidutinė kelionės trukmė – 4 dienos. Lankydamiesi Alanduose, nepamirškite į savo kelionės planus įtraukti kitų skandinaviškųjų perlų: Stokholmo, Turku, Helsinkio. Patirkite pilną skandinaviškąjį žavesį.

Keletas patarimų atkeliavus keltu į Alandus

Nebandykite kurti laužo ant akmenų: suomiai myli savo gamtą ir to daryti neleidžia. Salyne ne visur įsibesi palapinės kuoliuką dėl akmenuotų vietų, todėl verta turėti atsarginių virvių ir parišti jas prie šalia esančio akmens.

Verta apsilankyti parduotuvėje ir pasipildyti maisto atsargas. Parduotuvėse kainos nesikandžioja, o pasirinkimas daugiau nei puikus. Galite pasipildyti alkoholio atsargas miestelyje Maarianhamina, nes toliau jo jau niekur nenusipirksite iki pat sostinės. Atsiskaityti galima smulkiąja EU valiuta. Be problemų atsiskaitysite ir kortele.

Dušas kempinge – dažniausiai mokamas (karštas vanduo). Taip pat pasiimkite purškalų nuo uodų, nes ypač šiltuoju metų laiku jų ten yra labai daug. Visame salyne nemažai privačių valdų. Gerbkite kitų nuosavybę, net jei joje ir nėra šeimininko.

Būtinai pabuvokite suomiškoje pirtyje. Pasiimkite su savimi žvejo įrangą.