Informacija apie

Keltus

gali būti naudinga

Informacija apie keltus: uostus ir adresus, kajutes, išvykimo laikus, automoblių kategorijas ir net apribojimus dėl Covid -19 rasite aprašymuose apie kiekvieną keltų maršrutą atskirai. Atverskite ir skaitykite apie keltus iš Rygos, Ventspilio, Klaipėdos ir Talino. Šiame įraše daugiau bus informacijos apie keltus susijusios su apmokėjimais už keltų bilietus.  Jei keliaujate kaip privatus asmuo, tai jums gal bus ir neįdomu, bet jei turite įmonę ar ją atstovaujate šios informacijos apie keltus gali prireikti. Visada daugiau informacijos gali rasti facebook/keltai.eu

Informacija apie keltus-gali būti naudinga žinoti

Informacija apie keltus dėl mokėjimų. Tokia šios dienos tema mūsų puslapyje Keltai.eu. Tai gali būti naudinga žinoti.

Dažnai išgirstame klausimą iš įvairių įmonių atstovų: kodėl nėra išskirtas PVM sąskaitoje. Jei pirkote keltų bilietus keleiviams ir lengvajam transportui (transportui kuris neviršija 3,5 t svorio). PVM keltų bilietams nėra skaičiuojamas. 

Tai apibrėžta PVM įstatyme ir 2006/112/EB direktyva, X priedas, B dalis (10)/Turizmas: Maržos taikymo schema.

Keltų bilietams taikomas 0% PVM tarifas . Todėl PVM suma 0,00 EUR.  

Nėra skaičiuojamas, jeigu keliaujate ir su priekaba, kai bendras sąstato svoris viršija 3,5 t, bet atskiros jo dalys kiekviena atskirai yra iki 3,5 t svorio. Toks transportas registruojamas keleivių skyriuje ir jam galioja tos pačios taisyklės tiek dėl keltų bilietų, tiek dėl sąskaitų pateikimo.

Žinoma yra išimčių, kai transportas sveriantis 3,5 t negali keliauti per keleivių skyrių. Tai priklauso nuo atskirų keltų kompanijų politikos, tačiau dažniausiai pasitaikantys atvejai yra šie:

  • Autoplatforma (transportas pritaikytas gabenti automobilius po avarijų, t. y techninės pagalbos automobiliai, kurie pasikrauna nevažiuojančius autobilius). Toks transportas keliauja tik per krovinių skyrių beveik visais keltų maršrutais.
  • Transfurgonas ilgesnis negu 6 m. Nėra svarbu svoris, bet jeigu jūsų transfurgonas ilgesnis negu 6 m tai keltų maršrutuose Ventspilis Nynashamnas Ventspilis, Liepoja Travemunde Liepoja, Gdynia Karlskrona ir kitais Stenaline keltais turėsite judėti per krovinių skyrių.  Taip pat yra ir Viking Line keltuose Talinas Helsinkis Talinas.
informacija apie keltus
Informacija apie keltus

Informacija apie keltus krovinių transportui

Informacija apie keltus dėl mokėjimų krovinių transportui jau yra visai kitokia negu keleiviams.

PVM  labai svarbus užsakant bilietus į keltą ir gaunant sąskaitas. 

Iš Rygos į Stokholmą,  Talino į Stokholmą Taliną Helsinkį, Muuga Vuosaari, Vasa Umea, Ventspilį Nynashamną galiotų vienokia tvarka.

Klaipėda Karlshamnas, Klaipėda Kiel, Klaipėda Trelleborgas kitokia tvarka.

Keltai kurie kelia ne iš Lietuvos ir mokama ne Lietuvoje registruotoms įmonės PVM neprivalo įtraukti į sąskaitą. Taip ir būna nurodyta sąskaitose be VAT suma. Kai kuriais atvejais jums gali būti prievolė sumokėti pačiam į biudžetą PVM, bet dėl to jau  turite pasiteirauti išsamiau VMI.

Jei perkate krovinius gabenančiam transportui keltų bilietus iš Rygos, Talino ar Ventspilio Lietuvoje registruotoje įmonėje, tai pardavėjui yra prievolė surinkti PVM. Todėl sąskaitose faktūrose jau išskiriama PVM suma 21 procentas. 

Jau skaičiuojant perkėlos kainą jums pateikiama kaina tik už perkėla ir pridedama pastaba, kad nuo jos bus skaičiuojamas PVM. 

Keltais Klaipėda Karlshamnas, Klaipėda Kiel , Klaipėda Trelleborgas visada skaičiuojamas PVM, nes pačios kompanijos yra Lietuvoje ir dėl to tai jau yra jų prievolė surinkti PVM. 

Kaip žinote PVM yra grįžta įmonėms pateikus gale mėnesio deklaraciją mokesčių inspekcijai ir atitinkamai buhalterija kiekvienos įmonės tai tvarko toliau pagal galiojančius standartus. Didesnė problema yra tiems, kurie neturi įmonių, bet turi vienkartinį perkėlimą sunkesnio transporto. 

Individualiai asmenys PVM negali susigrąžinti, nebent jie yra įsiregistravę kaip PVM mokėtojai.

Kita informacija apie keltus įmonėms

Kai kuri informacija apie keltų sąskaitas, kurią gali būti naudinga žinoti.

Sąskaitose paprastai nurodome kelionės data, kryptis ir vieno iš keleivių pavardė. 

Kartais mūsų prašo nenurodyti pavardės. Tai mes galime daryti, tačiau esame turėję patirties, kad jei užsakovo įmonėje vėliau atliekamas mokestinis patikrinimas tai visuomet gauname oficialų raštą iš VMI, kad pateiktume keltų bilietų kopijas ir įvardintume keliavusius asmenis, bei automobilių numerius. 

Sąskaitas faktūras siunčiame elektroniniu paštu iš kurio gavome užsakymą. Dažnai po keletos mėnesių nurodote sąskaitos faktūros numerį, bet  neberandate pačios sąskaitos.  Patogiausia kiek mums teko susidurti su šiom situacijom yra, kai nurodote kur išsiųsti pačią sąskaitą, t.y parašote mums apskaitos elektroninį paštą. Tokiais atvejais pasimetimų būna  mažiau.

Sąskaitas faktūras galime išsiųsti ir kiekvienam savarankiškai keliaujančiam asmeniui, jeigu jam reikalingos sąskaitos metinėms pajamų deklaracijoms. Tokias deklaracijas daugiausia populiarios tarp dirbančių ir gyvenančių Norvegijoje. Danijoje,Švedijoje ir Suomijoje gyvenantys sąskaitų dėl deklaracijų neprašo beveik niekada.